Зовнішність мегалодонів, які вимерли близько трьох мільйонів років тому, зазвичай моделювали за прикладом сучасних великих акул. Однак свіже дослідження, проведене групою вчених з Університету Де Поля та Каліфорнійського університету, свідчить про те, що мегалодони були набагато худішими, ніж вважалося раніше, передає CNN.
Нове дослідження засноване на переоцінці неповного набору хребців тварин, знайдених у Бельгії.
Хоча попередні дослідження показали, що цей конкретний мегалодон мав довжину 9.2 метра, вчені кажуть, що насправді йдеться про довжину не менше ніж 11.1 метра.
"Щодо біології мегалодона все ще існує багато хибних припущень або питань без відповідей, і ми хотіли б продовжувати науково виправляти або роз'яснювати їх на основі літопису скам'янілостей", – кажуть вчені.
В даний час існує лише частковий літопис скам'янілостей мегалодону, і вчені сподіваються, що колись виявлять повний скелет.
Нове дослідження наголошує на тому, що «сучасна велика біла акула не обов'язково може бути хорошим аналогом для оцінки хоча б деяких аспектів біології мегалодону».
Попереднє дослідження, опубліковане в серпні 2022 року, показало, що мегалодон був здатний з'їсти здобич розміром із косатку, довжина якої може досягати 8 метрів, а вага – понад 3,629 кг, всього за п'ять укусів.
Згідно з попередніми дослідженнями, одна з причин величезного росту мегалодонів – їхня теплокровність, однак цей фактор міг завадити їм вижити в умовах зміни клімату.