Дикі корови в Чорнобильській зоні почали поводити себе як дикі предки

Поділитися
Дикі корови в Чорнобильській зоні почали поводити себе як дикі предки Вчені зробили знімок стада диких корів © Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник/facebook
Стадо утворилося після смерті господарів домашніх корів.

Співробітники Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника розповіли про стадо диких корів, яке вони помітили недалеко від села Луб'янка. На сторінці заповідника на Facebook були опубліковані також знімки стада.

Як відзначають вчені, дике стадо відрізняється від домашніх корів тим, що структуроване, цілісно і завжди діє злагоджено. Дикі корови охороняють свій молодняк, а телята тримаються в найбільш безпечному місці - між бугаєм і коровами.

Стадо диких корів з'явилося в заповіднику після смерті їхніх господарів - самопоселенців села Луб'янка. Вчені додають, що це вже не перший випадок на цій території: після аварії майже рік існувало стадо біля колишнього села Чистогалівка. За новим стадом дослідники ведуть спостереження з 2017 року.

Вчені відзначають, що всі тварини в стаді виглядають добре, снігову і морозну погоду вони переживають успішно. Підготовлено до таких умов і телята.

За словами дослідників, колись в цих землях мешкав дикий предок корів - тур, який не просто жив в екосистемах, але брав активну участь в їхньому формуванні. Разом з тарпаном і зубром тур створював відкриті ландшафти, активно впливаючи на грунт і рослинність. Останній тур вимер в 1627 році в Польщі, а через 300 років вчені встановили роль цих тварин у функціонуванні ландшафту. Відтоді ведуться проєкти з відновлення тура і тарпана шляхом селекції домашніх тварин з «дикими» ознаками.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені заявили про те, що грибки, які виросли всередині реактора Чорнобильської АЕС, можуть бути використані в якості захисту від космічного випромінювання, який необхідний астронавтам при дослідженні глибокого космосу. Гриби Cladosporium sphaerospermum здатні «харчуватися» радіацією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі