Черговий потужний радіосигнал із далекого космосу: астрономи простежили його шлях

Поділитися
Черговий потужний радіосигнал із далекого космосу: астрономи простежили його шлях © ESO/M. KORNMESSER
Однак причина виникнення подібних «радіовсплесків» поки що залишається невідомою.

Астрономи простежили один із найпотужніших і далеких швидких радіосплесків, коли-небудь виявлених, до його незвичайного джерела: рідкісної «крапельної» групи галактик. Несподіване відкриття може пролити більше світла на причини загадкових сплесків радіохвиль, які давно є загадкою для вчених, передає CNN.

Інтенсивний сигнал під назвою FRB 20220610A подолав 8 мільярдів світлових років, щоб досягти Землі, і був виявлений 10 червня 2022 року. Світловий рік – це відстань, що світло проходить за один рік – 9.46 трильйона кілометрів.

Швидкі радіосплески – FRB – це інтенсивні сплески радіохвиль невідомого походження тривалістю в мілісекунди. Перший FRB зафіксували у 2007 році, і з того часу було виявлено сотні таких швидких космічних спалахів, що виходять із віддалених точок Всесвіту.

Цей конкретний швидкий радіосплеск тривав менше мілісекунди, але він був у чотири рази більш енергійним, ніж раніше виявлені FRB. Згідно з початковим дослідженням, опублікованим у жовтні, джерело випустило еквівалент енергетичних викидів нашого Сонця протягом 30 років.

Щоб визначити, де виник загадковий спалах,  дослідники використовували Австралійський радіотелескоп ASKAP в Австралії та «Надзвичайно великий телескоп» у Чилі.

Спостереження привели вчених до гігантського небесного згустку, який спочатку вважався однією неправильною галактикою або групою з трьох галактик, які взаємодіють.

Потім астрономи використали зображення космічного телескопа «Хаббл», щоб виявити, що швидкий радіосплеск походить від групи щонайменше із семи галактик, які розташовані так близько одна до одної, що всі вони можуть поміститися всередині галактики Чумацький Шлях.

На думку дослідників, галактики в цій групі, схоже, взаємодіють і навіть можуть перебувати в процесі злиття, що могло спровокувати швидкий радіосплеск.

Галактична група, відома як Компактна група, є винятковою та є прикладом «найщільніших структур галактичного масштабу, які ми знаємо», – сказав співавтор дослідження Вень-Фай Фонг, доцент кафедри фізики та астрономії Північно-Західного університету.

За словами Гордона, коли галактики взаємодіють, вони можуть спричинити сплески зіркоутворення, які можуть бути пов'язані з вибухом.

Багато вчених вважають, що у сплесках замішані компактні об'єкти, такі як чорні дірки або нейтронні зірки, щільні залишки зірок, які вибухнули. Згідно з недавніми дослідженнями, магнетари, або сильно намагнічені зірки, можуть бути причиною швидких радіосплесків.

Минулого року вчені зафіксували радіосигнал від схожої на Землю планети YZ Ceti b.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі