BioNTech заявила про успішні випробування вакцини від раку

Поділитися
BioNTech заявила про успішні випробування вакцини від раку Фото ілюстративне © freepik/freepik
Вакцину створено на основі крові та пухлин пацієнта

Один із засновників німецької компанії BioNTech професор Угур Шахін оголосив про успішні результати першого клінічного випробування вакцини проти раку. Про це повідомляє CNN Türk.

Як пройшло випробування. За даними компанії, пухлини перестали рости майже у всіх пацієнтів і зменшилися майже на дві третини. Для різних клітин застосовувався персоналізований підхід лікування — якщо пухлина невелика, починали з імунотерапії й лікували ракові клітини, що залишилися. 

«Стратегія майбутнього — це комбінована терапія різних підходів, — розповів Шахін і додав, — Ми беремо у пацієнта зразки крові та пухлини, а через чотири тижні вводимо індивідуальну вакцину… В ідеалі - це не сто, а десятки тисяч пацієнтів на рік».

Професор планує отримати дані досліджень для інших терапевтичних підходів протягом 2025-2029 років. Він сподівається, що перші персоналізовані вакцини проти раку на основі мРНК ухвалять до 2030 року. 

Шахін розкритикував те, як довго затверджують методи терапії та медикаменти: «Ліки повинні надходити до пацієнтів набагато швидше і в тій формі, яка їм потрібна. Ми дуже довго чекаємо. Необхідна оптимізація процесів від початку розробки до різних етапів клінічних випробувань і фінального схвалення».

У 2020 році компанія BioNTech розробила вакцину від коронавірусу Pfizer. За даними компанії, ефективність вакцини становила 95%. В Україні її активно застосовували для вакцинації після її реєстрації в лютому 2021 року.

Раніше вчені з Каліфорнійського університету заявили про виявлення «перемикача», який викликає смерть ракових клітин. У ході дослідження вони розробили два сконструйовані антитіла, які були «надзвичайно ефективними» при прикріпленні до Fas-рецепторів і викликали саморуйнування супутніх клітин. Вони змогли впоратися з раком яєчників та іншими лініями пухлинних клітин, які вивели у лабораторії.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі