Астрономи показали обертання планет навколо далекої зірки: відео

Відео
Поділитися
Астрономи показали обертання планет навколо далекої зірки: відео Система знаходиться на відстані 133 світлових років від Землі © скриншот
Вчені спостерігали за системою упродовж 12 років.

Астроном Джейсон Ван із Північнозахідного університету опублікував на YouTube щось незвичайне: відео, на якому чотири яскраві точки обертаються навколо темного диска в центрі. Насправді це чотири планети, які обертаються навколо зірки на відстані 133,3 світлових років від Землі, повідомляє Science Alert.

Відео є результатом спостережень, які вчені проводили за системою протягом 12 років.

Зірка одержала позначення HR8799, а її чотири планети стали першою системою, яку вченим вдалося прямо спостерігати. З того часу Ван спостерігав за системою безперервно, і створив новий таймлапс.

Зазвичай важко побачити планети на орбіті. Наприклад, не очевидно, що Юпітер чи Марс обертаються навколо нашого Сонця, тому що ми живемо в одній системі і не бачимо згори донизу. Астрономічні події або відбуваються надто швидко, або надто повільно, щоб їх можна було сфотографувати на відео. Але це відео показує, як планети рухаються у людському масштабі часу. Я сподіваюся, що воно дозволить людям насолодитися чимось чудовим», - заявив Ван.

12 років спостережень за системою прискорили до кількох секунд. Темний диск по центру – це молода зірка віком 30 мільйонів років, вона приблизно в 1,5 раза масивніша і в 4,9 раза яскравіша за Сонце.

Маса внутрішньої планети, HR8799e, у 7,4 рази перевищує масу Юпітера. Вона здійснює оберт навколо зірки за 45 років і знаходиться від неї на відстані, яка в 16,25 рази перевищує відстань між Землею і Сонцем. Спостереження показали, що це штормовий газовий гігант-"немовля".

Планета HR8799d має масу 9,1 Юпітера та обертається зі швидкістю 26,67 астрономічних одиниць за період обігу 100 років. Маса HR8799c перевищує масу Юпітера в 7,8 рази, вона обертається на відстані 41,4 астрономічних одиниці (трохи більше, ніж відстань між Сонцем та Плутоном) та здійснює оберт за 190 років. За словами дослідників, у її атмосфері є вода.

Маса HR8799b у 5,7 рази більша, ніж у Юпітера, вона знаходиться на відстані 71,6 астрономічної одиниці від зірки і здійснює оберт навколо неї за 460 років.

Раніше вчені з Університету Ексетера за допомогою обсерваторії Gaia змогли виявити нову екзопланету та отримати її пряме зображення. Вони з'ясували, що у ядрі об'єкта відбувається термоядерний синтез.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі