Астероїд, в який врізався DART, може "зцілювати" сам себе

Поділитися
Астероїд, в який врізався DART, може Після зіткнення з DART на Діморфі не залишилося кратера © NASA
Зіткнення з апаратом має несподівані наслідки.

Вчені проаналізували стан астероїда Діморф, в який врізався апарат DART, і дійшли висновку, що цей інцидент міг мати дуже серйозні наслідки. За їхніми словами, форма астероїда суттєво змінилася, повідомляє Science Alert.

За словами вчених, це може допомогти зрозуміти, як було утворено астероїд. Крім того, дослідники вважають, що подальші місії до Діморфа виявлять не ударний кратер, а «акуратно перетворену купу космічного каміння».

Апарат DART врізався в Діморф, супутник астероїда Дідім, щоб змінити траєкторію його руху. І місія увінчалася успіхом, хоча наслідки у зіткнення були набагато масштабнішими, ніж очікувалося. Тому вчені стежать за поведінкою Діморфа, щоб зрозуміти, як він змінюється з часом.

Команда під керівництвом вченого-планетолога Сабіни Радукан із Бернського університету у Швейцарії застосувала інший підхід. Вони змоделювали DART з Діморфом і спробували відтворити на них наслідки зіткнення, які спостерігаються в реальності.

Вони включили в моделювання передачу імпульсу від космічного корабля до астероїда, кількість матеріалу, викинутого з Діморфа, і форму, яку матеріал утворив при викиді в космос, відому конус викиду. Але невідомими залишалися склад та щільність Діморфа.

Радукан та її колеги змогли провести моделювання, яке відповідало результатам зіткнення DART. І моделювання показало, що матеріал Діморфа утримувався разом так слабо, що внаслідок зіткнення на поверхні не залишалося шраму. Натомість космічний апарат викликав глобальну деформацію та розтин поверхні.

Щоб це сталося, Діморф повинен бути купою уламків, слабко пов'язаних один з одним. Цим він схожий на астероїди Рюгу та Бенну, зразки яких вже вдалося доставити на Землю.

Моделювання також показує, що щільність Диморфа дуже низька, близько 2,4 грама на кубічний сантиметр. Це трохи щільніше, ніж у Рюгу та Бенну, щільність яких становить близько 1,28 та 1,26 грама на кубічний сантиметр відповідно. Для порівняння, густина Землі становить 5,51 грама на кубічний сантиметр.

Вчені вважають, що Діморф може бути «дитиною» Дідіма. Останній також є «купою уламків», а такі утворення часто втрачають свої частини, які потім можуть залишитися на орбіті навколо них. Згодом такі частини злиплися і утворили Діморф.

Поки що стверджувати з точністю, що так було насправді, не можна. Але цього року Європейське космічне агентство запустить апарат Hera, який візьметься за вивчення Діморфа і Дідіма.

Нагадаємо, запуск місії DART відбувся 24 листопада 2021 року, його здійснили за допомогою ракети-носія Falcon 9. У ніч на 27 вересня 2022-го він врізався в Діморф на швидкості близько 23 760 кілометрів на годину.

Подвійну систему відкрили ще 1996 року. Вона складається з двох небесних тіл: Дідіма діаметром близько 780 метрів і Діморфа, діаметр якого оцінюється в 160 метрів.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі