Життя і підпис

Поділитися
У США на 81-му році життя помер митрополит Лавр — глава найбільшої з російських православних церков за межами Росії, що відновила зв’язок із Московською патріархією...

У США на 81-му році життя помер митрополит Лавр — глава найбільшої з російських православних церков за межами Росії, що відновила зв’язок із Московською патріархією. Митрополит Лавр удостоївся не тільки імені «мирителя», даного переважно прибічниками об’єднання РПЦ і РПЦЗ, а й первоієрарха, який прожив тривале життя заради одного підпису.

Митрополит Лавр (у миру Василь Михайлович Шкурла) помер у православному монастирі в Джорданвіллі, штат Нью-Йорк. Глава Російської православної церкви за кордоном (РПЦЗ) увійшов в історію 17 травня 2007 року в московському храмі Христа Спасителя підписавши разом із Патріархом Московським і всієї Русі Алексієм II акт про канонічне спілкування між очолюваною ним церквою і Російською православною церквою Московської патріархії.

Архієрейський синод обере наступника митрополита Лавра не раніше ніж через 40 днів, рахуючи з цієї неділі, повідомив РІА «Новости» представник синоду Михайло Сєлєхов. За його словами, рішення про дату похорону первоієрарха поки що остаточно не прийняте, але ймовірно вони відбудуться в четвер.

Після 17 травня 2007 року, вважають спостерігачі, «усе найцікавіше» в історії РПЦЗ МП позаду. Нині можна говорити лише про активне посилення адміністративної влади Москви над РПЦЗ МП, чому там ніхто особливо й не збирається опиратися, оскільки потенційних центрів опору всередині «лавровської» Церкви не залишилося.

Утім, поруч із некрологами, побудованими за принципом «добре або нічого», зустрічаються публікації, які оцінюють діяльність покійного первоієрарха дуже критично. Майже семирічне первоієраршество митрополита Лавра супроводжувалося такою кількістю розколів, якої не знала майже 90-річна історія РПЦЗ. Поза спілкуванням із ним і його Синодом залишилася ледь не більшість парафій, з якими прийшла РПЦЗ до межі століть. У разі окремих «образ» кліриків із нечисленною паствою можливий їхній відхід від нового первоієрарха. Та ніяких принципових перерозподілів пастви не очікується.

Московський патріархат стверджує, що не втручатиметься в процедуру обрання нового первоієрарха РПЦЗ МП, але його кандидатуру має благословити Патріарх Московський і всієї Русі Алексій II.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі