Після бою були… танці

Поділитися
…Важкі обладунки воїнів — шоломи, кольчуги, мечі, бойові сокири, алебарди — справжні. Представник...

…Важкі обладунки воїнів — шоломи, кольчуги, мечі, бойові сокири, алебарди — справжні. Представники 12 клубів з Києва, Львова, Луцька, Тернополя, Кременця змагаються не на життя, а на смерть, не проливаючи ані краплини крові. Зрештою майданчик вкритий поваленими лицарями. Залишається «живим» один-єдиний, який і здобуває перемогу команді. Не встигли глядачі отямитися від вражень, як учасники змінили бойові костюми на турнірні. І починаються поєдинки піших воїнів. Це — історико-туристичний фестиваль середньовічної культури «Стара фортеця» у Кременці, на вершині замкової гори Бони, що підноситься на висоту 397 метрів над рівнем моря. Дійство, яке реконструює не тільки масові лицарські бої і поєдинки, а й давнє життя в усьому розмаїтті, біля руїн Кременецького замку
(ХІІ ст.) відбувається уже втретє.

Безкровні змагання завершено. Лицарі, серед яких були й дівчата, вдягаються у парадні строї. Львівська агенція святкових подій «Подорож у Середньовіччя» демонструє пошитий у власній майстерні середньовічний одяг людей різного стану — західноєвропейських дворян і міщан, польських шляхтичів і людей незаможних. Глядачі залюбки приміряють вбрання. Лунає середньовічна музика, і вродливі львів’янки виконують придворні й народні танці — італійські, німецькі, французькі, англійські, нідерландські… А невдовзі танцювальні рухи опановують й усі охочі.

Бажаєте з головою поринути у середньовічне життя? Можете перевірити свою стрілецьку вправність, узявши до рук лук чи арбалет. Тренери запропонують навчитися карбувати монету, попрацювати на гончарному крузі. Такі майстер-класи на фестивалі у Кременці проводилися вперше.

Керівник молодіжної спортивної громадської організації «Волинська шко­ла лицарів» (Кременець) — головного організатора фестивалю — Іванна Курницька переконана, що в наступні роки свято середньовічної культури буде роз­маїтішим: «Планується залучити учасників не тільки з України, але й із зарубіжжя — Польщі, Білорусі, Угорщини. До вже продемонстрованих ігор та розваг додамо середньовічну кухню і майстер-клас із приготування страв цієї кухні. З’явиться ще багато новинок…»

Тернопілля, де в різному вигляді збереглося 33 зі 100 фортець та фортифікаційних споруд України, — справжній замковий клондайк. І тут не менше можливостей для реконструкції старовинної культури і побуту, ніж у Судаку, Кам’янці-Подільському, Ужгороді.

— Старовинний Кременець має вагомий потенціал для прийому гостей. Окрім кафе і барів зі смачною кухнею, у місті діє вже сім готелів, здатних прийняти від 20 до 60 відвідувачів кожен, ще два готельні комплекси будуються, —«вводить у курс» туристичної інфраструктури Кременця міський голова Леонід Кичатий. Тому дуже шкода, що слабка інформаційна розкрутка не дозволила фестивалю стати помітною всеукраїнською подією.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі