Канада і Швеція посперечаються за хокейне золото Сочі-2014

Канада і Швеція посперечаються за хокейне золото Сочі-2014 © rationallibertariancorner.com
Діючі олімпійські чемпіони обіграли в півфіналі срібних призерів Ванкувера і тепер будуть відстоювати свій титул у матчі зі шведами. Оступилися за крок до фіналу американцям і фінам залишається боротися лише за бронзу.

Збірні Канади і Швеції розіграють у фіналі хокейного турніру на Іграх у Сочі олімпійське золото.

У півфіналах канадці обіграли США 1:0, а шведи виявилися сильнішими географічних сусідів з Фінляндії 2:1. Відповідно фіни і американці зійдуться в матчі за бронзу.

Ще напередодні старту Олімпіади в Сочі ряд фахівців очікував повторення фіналу Ванкувера-2010, в якому зійшлися США і Канада. Адже саме ці дві команди повністю складені з гравців НХЛ і всім тим, хто вважає цю лігу найсильнішою в світі було б цікаво подивитися на очне протистояння двох схожих за менталітетом і хокейної філософії команд.

Проте турнірна сітка подарувала вболівальникам хокею нові розклади: з-за того, що канадці втратили очко в поєдинку групового турніру проти фінів, а американці стали переможцями свого квартету, команди посеялись таким чином, що їхня зустріч могла відбутися лише на стадії півфіналу.

Має в своєму розпорядженні більшу кількість прекрасних і зоряних гравців Канада довела свою перевагу безпосередньо на льоду. Головний тренер канадців Майк Бебкок, який вважається найуспішнішим наставником в історії місцевої збірної, вибрав правильну тактику проти швидких і технічних американців. Власне, нічого нового йому вигадувати не довелося - канадці як завжди діяли потужно і організовано. А головне самовіддано.

Нейтралізувавши опонента "кленові листки" зуміли реалізувати свою можливість: на початку другого періоду Джей Бурмістер кинув по воротах, а політ шайби скоригував Джемі Бенн. На жаль, американських уболівальників, їх улюбленці так і не зуміли зрівняти рахунок, хоча зробили для цього все можливе.

Судді: Майєр , Сазерленд.

21 лютого. Сочі. Льодовий палац "Великий".

Матч Швеція - Фінляндія проходив не так цікаво і ледве тягнув на протистояння двох найкращих на турнірі європейських збірних. Основні події в матчі відбулися у другому періоді: фіни відкрили рахунок, але за 10 хвилин "Тре крунур" відновили рівновагу і вийшли вперед. А в третій 20-хвилинці біло-синім вже не вистачило ні запалу, ні майстерності, щоб хоч якось врятувати поєдинок.

Ну і звичайно ж, не можна не відзначити чудову гру воротаря шведів Хенріка Лундквіста, який зробив 25 сейвів і підтвердив реноме одного з кращого в НХЛ у своєму амплуа.

Швеція - Фінляндія - 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

Голи: Йокінен - 1 (Ватанен), 26:17 - 0:1. Ерікссон - 2 (Ерікссон, Бэкстрем), 31:39 - 1:1. Карлссон - 1 (бол., Стін, Сивин), 36:26 - 2:1.

Воротарі: Лундквіст - Лехтонен (59:16).

Штраф: 10 - 4.

Кидки: 25 (13+9+3) - 26 (10+8+8).

Судді: Оленін, Пив.

Нагадаємо, що матч за третє місце відбудеться 22 лютого о 19:00, а поєдинок за золото на наступний день о 14:00. Всі матчі пройдуть на льоду льодового палацу "Великий". !zn