Журналісти звернулися до Євросуду з позовами проти КСУ та апарату Верховної Ради

Поділитися
Журналісти звернулися до Євросуду з позовами проти КСУ та апарату Верховної Ради Справи підтримав Фонд захисту права на доступ до інформації © infobae.com
Сергій Лещенко подає позов на Конституційний суд, Катерина Аврамчук - на апарат ВР. Обидва органу відмовилися надавати працівникам ЗМІ запитувану інформацію.

Українські журналісти захищатимуть право на доступ до інформації в Європейському суді з прав людини. В ЄСПЛ подають два позови - Сергія Лещенка проти Конституційного суду і Катерини Аврамчук проти апарату Верховної Ради.

Обидва справи, учитывая "громадський інтерес до запитуваної інформації", підтримав Фонд захисту права на доступ до інформації. Ці справи "вичерпали можливості захисту на національному рівні і будуть подані в Європейський суд з прав людини", - йдеться в повідомленні організації.

Справа журналіста Сергія Лещенка пов'язано з його зверненням до КСУ із запитом про надання копії конституційного подання 51 народного депутата України від 16 жовтня 2012 року про перевірку закону "Про засади мовної політики" на відповідність Конституції.

Суд першої інстанції визнав, що текст конституційного подання містить службову інформацію та персональні дані громадян, і на підставі цього відмовив у задоволенні позову.

На це рішення була подана апеляційна скарга. Київський апеляційний адміністративний суд задовольнив, однак після представник КСУ подав касаційну скаргу і ВАСУ залишив у силі рішення суду першої інстанції.

Заявник має намір подати позов до Європейського суду з прав людини і сподівається на успіх у цій справі, оскільки раніше ЄСПЛ прийняв позитивне рішення у подібному кейсі "Tarsasag A Szabadsagjogokert проти Угорщини".

Справа журналістки Катерини Аврамчук пов'язано із запитом до апарату Верховної Ради про надання повної інформації щодо вартості та площі службового житла, виділеного кожному народному депутату.

У відповідь на її запит апарат ВР надав інформацію про кількість і площі службових квартир, наданих депутатам шостого скликання, а також середню вартість одного квадратного метра житла на час їх надання.

Однак інформацію про прізвища депутатів, які отримали ці квартири, в Раді дати відмовилися. Аврамчук подала позов до суду, але суд першої інстанції відмовив у задоволенні її вимог. Київський апеляційний адміністративний суд залишив апеляційну скаргу без задоволення. !zn

Читайте також:

Назар Кульчицький звільнений з посади представника України в ЄСПЛ

Київська влада зажадала від шкіл списки дітей журналістів

Прикордонники відмовилися назвати депутатів, тих, хто прогуляв засідання "виїзний" Ради

На апарат Ради подали до суду через відмову надати декларацію Рибака

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі