За вступ України до ЄС виступають 41% громадян, за Митний союз - 35%

Поділитися
За вступ України до ЄС виступають 41% громадян, за Митний союз - 35% Більшість українців підтримують євроінтеграцію, але референдум щодо Митного союзу може дати несподіваний результат
Соцопитування КМІС показало, що окремий референдум про вступ до Митного союзу може дати позитивний результат, хоча прихильників євроінтеграції в Україні більше.

Якщо б референдум про вступ України до Європейського чи до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном проводився найближчим часом, то за ЄС проголосували б близько 41% опитаних, за Митний союз - 35%. Про це свідчать дані вересневого соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

При цьому 10% громадян не брали б участі у такому референдумі, 13% не змогли відповісти на запитання, 1% відмовилися відповідати.

У той же час, як зазначають соціологи, якщо буде проведено окремий референдум про вступ України до Митного союзу, він також може отримати підтримку відносної більшості громадян. У разі такого референдуму, 40% громадян готові проголосувати за вступ до Митного союзу, проти - 33%.

Підтримка євроінтеграції на окремому референдумі трохи вища - 43% проголосують за вступ до ЄС, проти - 30%.

Прихильників вступу до Євросоюзу більше, ніж прихильників вступу до Митного союзу в Західному і Центральному регіонах (73% проти 13% і 45% проти 25%), а прихильники вступу до Митного союзу переважають прихильників вступу до Євросоюзу у Південному та Східному регіонах (46% проти 26% і 57% проти 18%).

За вступ до ЄС більш схильні голосувати представники молоді (18-29 та 30-39 років - відповідно 50% і 48%) і середньої вікової групи (40-49 років - 46%), за вступ до Митного союзу - представники старших вікових груп (50-59 років - 44%, 60-69 років - 47% і не менше 70 років - 53%).

КМІС провів власне опитування громадської думки 13-23 вересня 2013 року. Методом інтерв'ю опитано 2044 респондентів, що мешкають в усіх областях України (включаючи місто Київ) і у Криму за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення України старше 18 років.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і за дизайн-ефекту 1,5) не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників близьких до 25%, 2,0% - для показників близьких до 10%, 1,4% - для показників близьких до 5%. !zn

Читайте також:

Екс-голова ЦВК Шаповал упевнений, що влада маніпуляціями виграє будь-який референдум

Кравчук розповів, як можуть змінювати Конституцію в обхід парламенту

Комуністи будуть боротися з "сатрапами" за референдум щодо Митного союзу

Соціологи "на замовлення клієнта" знайшли в Україні 60% прихильників референдуму

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі