За порушення міжнародного права потрібно карати так само, як і за кримінальні злочини — Клімкін

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За порушення міжнародного права потрібно карати так само, як і за кримінальні злочини — Клімкін © mirsmazok.ru
Він пояснює, що "дати відкусити палець зараз означає втратити руку, а потім — і голову в майбутньому". 

Добро має бути озброєним і зубатим, інакше в нього немає шансів. Ніхто не поважатиме аморфне Добро, що не здатне захищатися й перемагати. Україною та українцями надихаються, дивуються саме тому, що вони не готові до капітуляції і не хочуть компромісів, які забирають у них майбутнє, які ганьблять їх як Державу та Націю. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA "Війна Росії та місія України: три важливі речі" пише співзасновник Центру національної стійкості та розвитку, колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін. 

Він зазначає, що Захід не може залишатися таким беззубим і не здатним на адекватну відповідь авторитарним режимам. Дати відкусити палець зараз означає втратити руку, а потім — і голову в майбутньому.

"Навіщо потрібні всі конвенції та принципи міжнародного права, якщо хтось може їх не виконувати, і йому за це нічого не буде? Навіщо потрібне визнання злочину агресії, якщо немає дійових інструментів, щоб засудити за нього? Навіщо потрібна смішна й імпотентна система ООН, статут якої грубо порушується країною — постійним членом Ради безпеки? Таких питань море, - розмірковує Клімкін. - Ніхто до нас навіть не починав усерйоз цю дискусію. Ми маємо її очолити, ми маємо на це політичне і, головне, моральне право. За порушення міжнародного права потрібно карати так само, як і за кримінальні злочини. Говорячи про "суверенітет", у Кремлі мають на увазі імунітет від покарання за такі злочини і можливість робити все, що їм заманеться". 

На думку Клімкіна, сучасний Захід — це простір людей і поваги до людей. А сучасна Росія — це його антипод.

"Цей простір має виграти змагання за найкращі ідеї й технології, та водночас має бути озброєним і готовим боротися за своє домінування. Подивіться на військові бюджети США і ЄС та порівняйте їх із російським чи, наприклад, китайським. Начебто Захід має бути попереду авторитарних режимів у всьому, і насамперед — у військових технологіях. Проте Путін під час зустрічей з іншими авторитарними лідерами з гордістю й задоволенням показує картинки гіперзвукових ракет і атомних дронів. Чому в цих та інших сферах немає однозначного домінування Заходу, ба більше — є відчутне відставання, зовсім не банальне запитання: на нього теж потрібно знайти чесну відповідь, як і на десятки інших", - підсумовує ексміністр. 

Більше статей Павла Клімкіна читайте за посиланням.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі