Яценюк назвав євроінтеграційні законопроекти, за які готова проголосувати опозиція

Поділитися
Яценюк назвав євроінтеграційні законопроекти, за які готова проголосувати опозиція Арсеній Яценюк © ZN.UA
Опозиція висловила низку зауважень до пакету євроінтеграційних законопроектів. У "Батьківщині" вважають перелік законів неповним.

Лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк назвав євроінтеграційні законопроекти, до яких підготовлено пропозиції опозиції і за які опозиція готова голосувати.

"У першу чергу, мова йде про закон про виконання судових рішень. Ми зараз запропонуємо прийняти цей закон в першому і другому читанні, за винятком однієї статті, яку туди незаконно вніс український уряд. Вони під гаслом європейської інтеграції внесли норму, яка дозволяє Кабінету міністрів України не виконувати рішення судів щодо соціальних виплат, виплат заборгованостей з пенсій та інших соціальних витрат", - сказав він на брифінгу 4 вересня.

За словами Яценюка, така норма в українському законодавстві неприпустима, і її необхідно виключити з закону, після чого опозиція його підтримає.

ТАКОЖ: В опозиції нарахували 40 регіоналів, які не підтримують євроінтеграцію

Наступний закон про вибори у так званих "проблемних округах". "Наша позиція дуже чітка: ми готові проголосувати за цей законопроект. По-друге, голосування за законопроект про перевибори виключно у п'яти округах, де не були встановлені результати виборів під час минулої кампанії. По-третє, ми згодні на дату виборів або 8, або 15 грудня", - сказав Яценюк.

За його словами, цей законопроект було підготовлено профільним комітетом.

Окрім того, лідер фракції "Батьківщина" наголосив, що сьогодні буде проведено засідання комітету, який розгляне пропозиції, подані до законопроекту про внесення змін до Кримінально-виконавчого кодексу до другого читання.

"Звичайно, цей законопроект не вирішує всіх проблем кримінально-виконавчого провадження, але як перший крок для того, щоб Угоду було підписано і щоб пом'якшити умови утримання засуджених, і зробити їх більш європейськими, ми проголосуємо за цей законопроект", - пообіцяв Яценюк.

Наступний законопроект, за який опозиція готова голосувати - це законопроект про митний тариф. Він нагадав, що у вівторок цей законопроект було повернуто на доопрацювання. За словами Яценюка, у цьому законопроекті йдеться про зобов'язання України перед Світовою організацією торгівлі про приведення відповідних ставок ввізного імпортного мита до вимог СОТ, і це є частиною зони вільної торгівлі. "Ми прийняли рішення підтримати цей законопроект", - повідомив лідер фракції "Батьківщина".

За його словами, опозиція також готова підтримати внесення змін до Конституції України щодо повноважень Рахункової палати, однак він підкреслив, що крім голови Рахункової палати, всі контролери-ревізори займають свої посади незаконно, оскільки закінчився термін їхніх повноважень.

"Ми вважаємо, що у Рахунковій палаті має бути представництво і української опозиції, і це питання сьогодні буде розглядатися на нараді в Рибака", - сказав Яценюк.

Наступний законопроект, необхідний для підписання Угоди про асоціацію у Вільнюсі - це законопроект про суспільне телебачення і радіомовлення.

"Ми готові вже наступного тижня його розглядати, він готовий до другого читання. Але ми також вимагаємо внесення до порядку денного законопроекту про доступ до публічної інформації, який передбачає внесення змін до 50 законів", - підкреслив Яценюк.

Також опозиція готова підтримати законопроект, пов'язаний із проведенням реформи друкованих засобів масової інформації.

Ще один законопроект, який є зобов'язанням України перед Європейським Союзом, але не внесений до порядку денного, стосується декриміналізації ст.364 і ст.365 Кримінального кодексу України, за якими засуджено екс-прем'єра Юлію Тимошенко. "Цей законопроект внесено членами нашої фракції і ми будемо наполягати на його розгляді у парламентському залі", - сказав Яценюк.

При цьому він підкреслив, що законопроект про прокуратуру, законопроект про Державне бюро розслідувань, а також законопроект про реформування міліції в Україні поки що не внесено до порядку денного, однак, опозиція також наполягає на їхньому розгляді.

Як повідомлялося, цього тижня Верховна Рада має прийняти шість законопроектів, що стосуються підписання асоціації з Європейським союзом.

Раніше Голова Верховної Ради Володимир Рибак запевнив, що Україна виконає свої зобов'язання перед Європейським Союзом і прийме євроінтеграційні закони. Найважливішими з них, за словами Рибака, є законопроекти про прокуратуру, про судоустрій і виборче законодавство. !zn

Читайте також:

Кабмін розгляне текст Угоди про асоціацію з ЄС на засіданні 18 вересня

Кетрін Ештон про асоціацію з ЄС: Європа не може втратити Україну

Луценко заявив про готовність опозиції стати тимчасовим союзником Януковича заради євроінтеграції

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі