«Вийшла індульгенція»: Разумков пояснив, чому проти люстрації 2014 року

Поділитися
«Вийшла індульгенція»: Разумков пояснив, чому проти люстрації 2014 року
Спікер вважає, що це стало дискримінацією за професійною ознакою

Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков заявив, що він проти проведеної після Революції гідності люстрації, тому що вона є «дискримінацією за професійною ознакою».

«Я ніколи не був прихильником люстрації. Так, зараз в мене полетить каміння, але я вважаю, що це неправильно, і я поясню чому », - сказав спікер в інтерв'ю в програмі Бацман, передає НВ.

На його думку, люстрація для одних, хто був «реально у годівниці, крав, для них це вийшло як індульгенція: вони взяли і пішли».

«Хоча багато хто не пішли, багато хто залишився і знайшли можливість залишитися і працювати на благо своєї кишені, а не країни, але вони не понесли покарання за ті діяння, які ними були вчинені», - додав він.

За словами Разумкова, дуже багато людей, які потрапили під люстрацію, «були нормальними, чесними, якісними».

«Їх замінити сьогодні ніким, бо якщо ми говоримо про чиновницький апарат - це одна сторона медалі, там за кілька років можна навчити людей виконувати якісь функції, а ось щодо правоохоронних органів і багатьох інших, то слідчого хорошого потрібно готувати десять років, а їх теж викинули на вулицю», - сказав він.

Разумков заявив, що вважає, що це неправильно.

«Люстрація - це дискримінація за професійною ознакою», - сказав він.

Голова Верховної Ради додав, що «завжди були хороші і завжди були погані, але це ж не означає, що всіх потрібно під одну гребінку взяти вичистити, вигнати і втратити».

Європейський суд з прав людини визнав закон "Про очищення влади" таким, що порушує права люстрованих чиновників.

В ЄСПЛ вирішили, що люстрація застосовувалась до дуже широкого кола осіб, що призвело до незаконного звільнення заявників. Цим український закон про очищення влади відрізняється від процедур люстрації, впроваджених в державах Центральної та Східної Європи, які є більш цільовими і вузьконаправленими, постановили в ЄСПЛ. Україна повинна виплатити п'ятьом заявникам по 5000 євро компенсації моральної шкоди.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі