Уряд заявив про відсутність грошей на підвищення зарплат працівникам судових адміністрацій, які масово звільняються із судів

Документ
Поділитися
У свою чергу депутат Демченко вказує, що це один із способів тримати суди в заручниках.

Кабінет міністрів України та зокрема Міністерство фінансів відмовились піднімати зарплатню працівникам апаратів судів України, які отримують мінімальну ставку, посилаючись на труднощі військового часу та відсутні можливості для виділення додаткового фінансування. Про це повідомив народний депутат, член Комітету Верховної Ради України з питань правової політики Сергій Демченко, який опублікував відповідь Мінфіну за підписом заступника міністра фінансів Романа Єрмоличєва.

В Мінфіні зазначили, що за даними Державної судової адміністрації середньомісячна заробітна плата працівників апаратів місцевих загальних судів у травні-липні 2023 року становила 14,8 тис. гривень, з яких зарплата секретарів судового засідання 10,4 тис. гривень (нарахування без відмінусування податків, ред).  Також в Мінфіні вказують, що влітку працівникам апаратів судів були виплачені компенсації за невикористані відпустки, матеріальна допомога та премії.

Як підкреслив Демченко, уряд продемонстрував відсутність бажання бодай якимось чином включитися у вирішення критичної для судової влади проблеми, адже через низькі зарплати із органів судової влади відбувається значний відтік кадрів.

«Мінфін вказує, що для усунення ганебних заробітних плат у апаратах судів необхідні непідйомні для держави 6,5 млрд. грн. У цей час Голова фінансового комітету ВРУ разом зі своїми колегами сьогодні зареєстрували законопроект 9656, спрямований на 5% оподаткування надприбутку банків. За словами одного зі співавторів додаткові надходження внаслідок прийняття цього законопроекту могли б становити 10 млрд. грн. у 2023 році.

Проте, навіть частина цих коштів не могла б бути направлена судовій владі, оскільки небажання Уряду належно фінансувати суди повністю співпадає з його бажанням ревносно тримати судову владу у залежності від своїх рішень. Адже що може бути кращим у правовій державі ніж щорічні візити очільників судової влади до кабінетів Мінфіну з поклонами та проханнями», - вказав депутат на політичне небажання керівництва держави якось вирішити проблему.

В квітні 2023 року на сайті Офісу Президента була зареєстрована петиція щодо незадовільного рівня заробітної плати працівників судових адміністрації, яка є вагомою причиною відтоку кадрів із судів, що порушує нормальне функціонування судів. Авторка петиції Яна Терещенко зазначила, що середня заробітна плата працівників апаратів місцевих загальних судів складає близько 7 600 гривень, а з відрахуванням податків – 6 100 гривень. При цьому більшість працівників апаратів загальних місцевих судів фактично отримують 5 250 грн зарплати.

Після набрання у червні петицією необхідної кількості голосів для розгляду президентом, Володимир Зеленський 4 серпня доручив Кабінету міністрів розібратись у проблемі низької заробітної плати працівників апаратів судів.

Раніше  голова парламентського комітету з питань правової політики Денис Маслов в інтерв’ю для ZN.UA підкреслював, що низькі зарплати секретаря судового засідання є одним із важливих чинників корупції в судовій системі, а Мінфіну бракує розуміння того, як працює судова система.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі