Україна уже веде переговори з Сполученими Штатами Америки щодо підписання угоди про співробітництво в сфері безпеки та може підписати відповідний документ уже в березні цього року, пише у своїй статті «Угоди з Францією та Німеччиною: що вони означають для України» оглядач відділу міжнародної політики ZN.UA Володимир Кравченко.
«Документ може бути готовий до підписання вже в березні, і сподіваються, що він може стати не менш амбіційним, ніж україно-британська угода», - пише автор матеріал, посилаючись на компетентні джерела.
Угоди, які Київ планує підписати з усіма країнами, що приєдналися до вільнюської декларації «Великої сімки», а таких близько тридцяти, спрямовані на посилення обороноздатності нашої країни.
«За відсутності перспектив найближчими роками стати членом Альянсу й навіть отримати запрошення Київ прагне створити міжнародно-правову мережу зобов’язань, здатну на довгі роки гарантувати військову, економічну та політичну підтримку України з боку її західних партнерів і підвищити для агресора ціну вторгнення», - зазначає Кравченко.
Також на Банковій сподіваються, що в ситуації, коли підтримка Вашингтона залишається під питанням, безпекові угоди з Великою Британією, Францією, Німеччиною підштовхнуть США до виділення допомоги Україні.
Однак аналітик зазначає, що малоймовірно, що цей чинник братимуть до уваги в американському Конгресі, де на тлі розгортання президентської кампанії триває запекле протистояння між демократами та республіканцями.
Зазначимо, що віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що Україна і США підпишуть безпекову угоду ще до ювілейного саміту НАТО у Вашингтоні в липні 2024 року.
Україна уже підписала безпекові угоди з Великою Британією, Німеччиною та Францією. Наступні двосторонні безпекові угоди з Україною найімовірніше підпишуть Данія та Нідерланди.