Угорщина виставила Швеції список претензій, які заважають ухваленню її вступу до НАТО

Поділитися
Угорщина виставила Швеції список претензій, які заважають ухваленню її вступу до НАТО
Офіційний Будапешт скаржиться на брак поваги з боку Стокгольму.

Речник уряду Угорщини Золтан Ковач оприлюднив низку претензій до Швеції, які мають бути вирішені перш, ніж його країна схвалить вступ Швеції до НАТО.

Ковач опублікував перелік зауважень у своєму блозі  під назвою «Три причини, чому парламент Угорщини має рацію, коли вагається щодо вступу Швеції до НАТО», і заявив, що Швеція має «відповісти» за те, що він назвав «жахливим ставленням» до Угорщини.  Зокрема, йдеться про «постійний підрив стосунків» з боку Швеції, «вдавану моральну перевагу» та «брак поваги». 

Прес-секретар додав, що відносини між двома країнами погіршувались упродовж протягом багатьох років, що робить подолання розриву «більш складним у ці важкі часи». 

За його словами, угорський уряд вважає за доцільне направити до Швеції парламентську делегацію для обговорення і узгодження багатьох питань між сторонами. Водночас, заявив Золтан Ковач, Угорщина не бачить з боку Швеції бажання до діалогу.

«Час не чекає, і оскільки безпека регіону висить на волосині, на користь усіх було б, щоб шведи почали підтримувати наші спільні цілі. Але, схоже, вони поки що не відпускають цієї образи», — резюмував він.

Шведські політики систематично критикують відсутність верховенства права та демократичних свобод в Угорщині, і це дуже дратує Будапешт.

Міністр закордонних справ країни Тобіас Біллстрьом заявив, що його країна не піддасться на шантаж з боку Угорщини, яка хоче, щоб його країна «заплющила очі» на нехтування демократією та правами людей, яке чинить офіційний Будапешт.

Парламент Угорщини в понеділок схвалив законопроект про вступ Фінляндії в НАТО, про ратифікацію заявки Швеції наразі не йдеться.  

Фінляндія та Швеція звернулися з проханням приєднатися до трансатлантичного військового альянсу в травні 2022 року після вторгнення Росії в Україну, однак досі Туреччина та Угорщина гальмували процес вступу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі