Саміт БРІКС-2023: Reuters розповідає, що буде на порядку денному 

Поділитися
Саміт БРІКС-2023: Reuters розповідає, що буде на порядку денному  © Олександр Мірідонов/Коммерсантъ
Серед тем обговорення, зокрема, розширення БРІКС.

Група найбільших економік, що розвиваються, БРІКС - Бразилія, Індія, Китай, Південна Африка та РФ, проведе свій 15-й саміт глав держав і урядів у Йоганнесбурзі з 22 по 24 серпня. Reuters розповідає, що буде обговорюватися на саміті.

Очікується, що у саміті візьмуть участь, зокрема, президент ПАР Сиріл Рамафоса, лідер Китаю Сі Цзіньпін, президент Бразилії Луїс Інасіо Лула да Сілва та прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді.

Президент Росії Владімір Путін не буде присутній особисто через ордер на арешт, виданий Міжнародним кримінальним судом за підозрою у скоєнні воєнних злочинів проти України, але візьме участь у саміті віртуально. У Йоганнесбурзі Росію представлятиме міністр закордонних справ Сєргєй Лавров.

Про те, що лідери БРІКС планують обговорювати, відомо небагато, але ось деякі з ключових питань, які, як очікується, будуть на порядку денному.

Розширення БРІКС

Лідери країн групи розділилися в думках щодо розширення блоку за рахунок нових членів, у тому числі щодо критеріїв вступу.

Понад 40 країн, включаючи Саудівську Аравію, Іран, Об'єднані Арабські Емірати, Аргентину, Індонезію, Єгипет та Ефіопію, висловили зацікавленість у приєднанні до БРІКС, згідно з даними Південної Африки.

Китай, який прагне посилити свій вплив на тлі торгових і геополітичних суперечок зі Сполученими Штатами, підтримує розширення БРІКС, в той час як Бразилія налаштована скептично.

Росія, сподіваючись подолати свою дипломатичну ізоляцію через війну проти України, прагне залучити нових членів, як і Південна Африка. Індія не визначилася щодо цього питання.

Банк БРІКС

Очікується, що група також обговорить, як стимулювати залучення коштів у національній валюті та кредитування у межах Нового банку розвитку або так званого банку БРІКС. За словами міністра фінансів Південної Африки Еноха Годонгвани, використання місцевої валюти допоможе знизити ризики, пов'язані з коливаннями валютних курсів.

Долар зміцнився відносно валют ринків, що розвиваються, після того, як Росія вторглася в Україну, а Федеральний резерв США почав підвищувати процентні ставки для боротьби з інфляцією на початку 2022 року, що зробило обслуговування доларового боргу для цих країн дорожчим.

Хоча банк БРІКС, створений у 2015 році, все ще розглядає можливість використання альтернативних валют, під час саміту не йтиметься про спільну валюту БРІКС, заявив високопоставлений південноафриканський дипломат.

Новий банк розвитку також розширюється, і саміт може стати ключовою платформою для залучення більшої кількості країн-членів. Бангладеш, Об'єднані Арабські Емірати та Єгипет приєдналися до банку з 2021 року. Уругвай знаходиться на півдорозі до вступу, а Алжир, Гондурас, Зімбабве та Саудівська Аравія висловили зацікавленість.

Економічна співпраця

Лідери також, імовірно, обговорять, як вони можуть покращити економічні зв'язки між своїми різними економіками.

Очікується, що вони візьмуть участь у низці дискусій про торговельні та інвестиційні можливості в різних секторах - від енергетичного співробітництва та розвитку інфраструктури до цифрової економіки та ринку праці.

“Друзі” БРІКС

Очікується, що останній день саміту буде присвячений переговорам з лідерами інших країн. За словами міністра закордонних справ ПАР Наледі Пандора, запрошення на саміт отримали 67 лідерів із Африки, Латинської Америки, Азії та Карибського басейну.

Франція висловила зацікавленість у тому, щоб президент Еммануель Макрон приєднався до саміту, але Росія виступила проти цього через підтримку Парижем України. Макрона не запросили. 

Особлива увага також буде приділена відносинам між БРІКС і африканськими країнами, що пов'язано з темою саміту "БРІКС і Африка", сказав Пандор, додавши, що партнери групи прагнуть вивчити можливості отримати вигоду від африканської континентальної зони вільної торгівлі.

FT раніше писала, що якщо до БРІКС приєднаються країни, які прив’язані до Китаю борговими чи інвестиційними зв’язками, організація все менше буде схожа на групу для країн, що розвиваються, а більше на фан-клуб гегемона, який прагне влади. На думку аналітиків, країни БРІКС ризикують стати сателітами Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі