Росія затягує переговори з Донбасу, очікуючи зміни керівництва в країнах Заходу – Клімкін

Поділитися
Росія затягує переговори з Донбасу, очікуючи зміни керівництва в країнах Заходу – Клімкін Кремль розраховує на швидку зміну безпосередніх учасників переговорів в "нормандському" форматі © ТАСС
Глава МЗС України висловив жаль з приводу можливого відходу Штайнмаєра з посади глави німецького зовнішньополітичного відомства.

Російська сторона затягує переговори в рамках Мінського процесу, очікуючи зміни політичного керівництва в США та країнах Західної Європи, заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Росія спеціально тягне час. ... Логіка затягування пов'язана з тим, що, на мою думку, вони очікують зміни умов, наприклад, зміни американського керівництва і можливості з ними домовлятися, ослаблення позицій Європи і т. д.", – зазначив він в інтерв'ю "Інтерфакс-Україна".

На думку Клімкіна, перед обличчям російської агресії для світу сьогодні вкрай важлива трансатлантична і європейська солідарність.

Глава української дипломатії також висловив думку про те, що Росія розраховує на зміну учасників переговорів в "нормандському форматі", розраховуючи на низьку поінформованість та залученість до процесу нових переговірників.

Клімкін, зокрема, висловив жаль з приводу того, що міністр закордонних справ Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайер може залишити дану посаду, у зв'язку з висуненням його кандидатури на посаду президента.

"Штайнмайер за всі ці роки не просто знає ситуацію, він знає її в деталях. Ми, звичайно, всі бажаємо йому стати президентом, але я йому казав, що нам шкода, що він покине переговорний процес", - уклав він.

Під час зустрічі "Нормандської четвірки" в ніч на 20 жовтня учасники зустрічі в Берліні погодилися з безальтернативністю Мінських домовленостей і домовилися про спільну розробки "дорожньої карти"їх реалізації. Крім того, лідери країн попередньо домовилися про продовження роботи з розведення військ на чотирьох ділянках лінії зіткнення в Донбасі. Серед цих ділянок, зокрема, має бути і Дебальцеве Донецької області.

Проте міністри закордонних справ України, Німеччини, Франції та Росії на переговорах у Мінську 29 листопада не досягли прогресу в узгодженні "дорожньої карти" через відмову голови МЗС РФ Сергія Лаврова обговорювати розміщенні збройної місії ОБСЄ у Донбасі.

Детальніше про основні проблемні питання деокупації Криму та ОРДЛО читайте у статті Костянтина Батозького "Деокупація: початок" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі