"Росія не здатна влаштувати "стратегічний параліч", але варто готуватися до гіршого": Рустамзаде спрогнозував майбутнє критичної інфраструктури України і пояснив, що слід робити нам

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Аналітик розповів про енергетичну децентралізацію й те, чим вона допоможе українцям. 

Сьогодні Україна переживає дві війни: одна на полі бою, друга за інфраструктуру. Росія, за словами військового аналітика Агіла Рустамзаде, використовує концепцію «стратегічного паралічу». Це дві паралельні площини, які однак можуть легко перетнутися, якщо ми програємо битву за інфраструктуру. Крім уже визнаних поставок дронів, Іран готовий передати Владіміру Путіну балістичні ракети. І росіяни битимуть у мороз по наших ТЕЦ. Мета — знеструмити й зламати психологічно українську армію та народ. Параліч енергетики дорівнює контрнаступові російської армії. Тож під час інтерв'ю Інні Ведерніковій для ZN.UA Рустамзаде пояснив, який вихід зараз є в України, що означає провести децентралізацію енергетичних об'єктів, та як правильно потрібно налаштовувати людей. 

"Завжди треба готуватися до гіршого сценарію. Це аксіома. Та є й добрі новини: в Ірані глибока внутрішня криза, все йде до збройного заколоту. У перспективі двох тижнів — місяця Ірану може бути не до поставок зброї, - зауважив військовий експерт. - Але це не означає, що уряд і громадськість України не повинні готуватися до складної ситуації із забезпеченням тепловою та електричною генерацією, постачанням води, газу. Треба звертатися до свого ж досвіду. Не знаю, як гостро стояло питання в Україні на початку 1990-х, але в Азербайджані тоді були серйозні проблеми з електрикою та газом. Проте ми вижили". 

Експерт пояснив, що означає децентралізація енергетики, що характеризується насамперед збільшенням джерел постачання електрики.

"Якщо, скажімо, якусь частину міста Києва постачає тільки одна теплова електростанція, то підключенням 10–15 потужних генераторів, які Захід уже став вам поставляти, ви знижуєте рівень уразливості інструментів для генерації, - пояснив аналітик. - Тобто Росії треба буде вже знищувати не один об'єкт газотеплової електростанції, а 15–20 генераторів. Це набагато складніше". 

Він додав, що сьогодні Росія не здатна здійснити "стратегічний параліч" України. І головна причина цього - "страшна перенапруга сил". 

"Ця технологія передбачає знищення не тільки критичної інфраструктури. Є чотири кільця, і останнє — цивільне населення, якого зазвичай не чіпають. Але знищення трьох кілець призводить до того, що люди просто деморалізовані й готові до здачі, - пояснив все ж Рустамзаде. 

Він також додав, що у Росії немає можливості й зруйнувати всі енергетичні вузли України, хоча вони й знають їх розташування. Та в окупантів просто немає для цього необхідних ресурсів. 

"Вони нагромаджують 40–50 ракет, відстрілюються й потім знову чекають. Але 40 ракет замало, щоб знищити критичну інфраструктуру навіть Києва, не кажучи вже про всю Україну, - заспокоїв аналітик. - А вони цього будуть прагнути, продовжуючи використовувати ракети та дрони-камікадзе".

Більше матеріалів Інни Ведернікової читайте за посиланням. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі