Рішення КСУ суперечить міжнародним зобов'язанням України - представник ЄС

Поділитися
Рішення КСУ суперечить міжнародним зобов'язанням України - представник ЄС В Євросоюзі нагадали, що євроінтеграція України і фінансова допомога залежить від долі антикорупційної реформи
Євросоюз розраховує, що влада України здійснить термінові заходи з відновленню умов для роботи антикорупційної системи.

У Європейському Союзі вважають, що рішення Конституційного суду про скасування положення антикорупційної реформи ставить під сумнів міжнародні зобов'язання України. А також сподіваються, що українська влада оперативно здійснить заходи з відновлення умов для ефективної роботи антикорупційної системи, повідомили в Офісі верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки.

«Ми з великою стурбованістю відзначаємо вплив останнього рішення Конституційного суду України на елементи антикорупційного законодавства, що має далекосяжні наслідки для всієї антикорупційної інфраструктури в Україні. Рішення ставить під сумнів ряд міжнародних зобов'язань, які Україна взяла на себе по відношенню до своїх міжнародних партнерів, включаючи ЄС», - заявив офіційний представник Офісу Пітер Стано в коментарі інформагентству «Інтерфакс-Україна» у четвер, 29 жовтня.

За його словами, Євросоюз закликає українську владу вжити заходів для якнайшвидшого відновлення необхідних умов для ефективного функціонування антикорупційної системи в Україні відповідно до Конституції України.

В ЄС готові надати Україні необхідну допомогу в пошуку шляхів «відновлення необхідної правової визначеності».

Стано підкреслив, що Євросоюз і всі держави ЄС вважають антикорупційні інститути, створені на вимогу українського народу, наріжним каменем трансформації України, а також запорукою тіснішої політичної асоціації та економічної інтеграції з ЄС.

«Масивна і безпрецедентна допомога Євросоюзу і держав-членів, в тому числі фінансова, пов'язана з антикорупційної архітектурою, що працює незалежно, ефективно і без політичного чи іншого тиску», - підкреслив представник ЄС.

27 жовтня Конституційний суд ухвалив рішення за конституційним поданням членів парламентської фракції проросійської «Опозиційною платформи - За життя» щодо відповідності Основному Закону ряду положень антикорупційної реформи.

КСУ скасував кримінальну відповідальність за недостовірне декларування суддів, чиновників і депутатів, а також позбавив НАЗК багатьох повноважень

Суддя КСУ Сергій Головатий назвав рішення колег юридично необґрунтованим.

У НАЗК піддали сумніву об'єктивність суддів і заявили про конфлікт інтересів в їхніх діях: вони визнали неконституційною статтю 366-1 Кримінального кодексу, за якою їх самих могли притягти до відповідальності.

Президент Володимир Зеленський пообіцяв ініціювати повторне запровадження кримінальної відповідальності за недостовірне декларування.

Виконуючи рішення КСУ, НАЗК закрило доступ до реєстру е-декларацій, а НАБУ буде змушене закрити 110 кримінальних справ про недостовірний декларування.

Детальніше про мотиви і наслідки скандального рішення КСУ читайте в статті Олександра Лємєнова «Антикорупційний постріл в ногу Зеленського» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі