Рада відправила до КС "євроінтеграційні" зміни до Конституції, запропоновані Януковичем

Поділитися
Рада відправила до КС "євроінтеграційні" зміни до Конституції, запропоновані Януковичем ВР підтримала направлення до КС змін до Конституції у частині посилення гарантій незалежності суддів © coursera.org
Законопроект президента про безстрокове призначення суддів та генпрокурора направлено до Конституційного суду для отримання висновків.

Верховна Рада включила до порядку денного і направила до Конституційного суду запропонований президентом Віктором Януковичем законопроект змін до Основного закону, що передбачає посилення гарантій незалежності суддів.

Таке рішення підтримали 377 народних депутатів (при мінімально необхідних 226 голосах).

Законопроект є одним з так званих "євроінтеграційних" законів.

За словами радника президента Андрія Портнова, який представляв проект, документ є черговим етапом системних змін у системі судочинства, обумовлений євроінтеграційними прагненнями України. Профільний комітет рекомендував підтримати законопроект.

Документом пропонується, зокрема, скасування п'ятирічного випробувального терміну призначення суддів. Їх пропонують призначати тільки один раз і безстроково.

У зв'язку з цим Верховній Раді пропонують позбавити права призначати і звільняти суддів загальної юрисдикції. Передбачається, що призначати і звільняти суддів зможе тільки президент на підставі подання Вищої ради юстиції. Президент також отримує право на переведення судді до іншого суду загальної юрисдикції на підставі та згідно з поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

У той же час парламент отримує повноваження на створення, реорганізацію і ліквідацію судів загальної юрисдикції за поданням президента.

Також проектом передбачається, що "суддя до винесення обвинувального вироку судом не може бути затриманий чи заарештований без згоди Вищої ради юстиції, за поданням Вищої кваліфікаційної комісії суддів".

При цьому принципово змінюється принцип формування Вищої ради юстиції. Президент і Верховна Рада позбавляються права на формування ВРЮ.

З 20 членів ВРЮ 12 призначаються з'їздом суддів. Двох членів повинен призначати з'їзд адвокатів і двох - з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Іншими чотирма членами ВРЮ є голова КС, голова Верховного Суду, голова Ради суддів, генпрокурор. При цьому Генпрокурор не бере участі в голосуванні при прийнятті Вищою радою юстиції рішень щодо суддів.

Змінами також виключається положення про термін повноважень генерального прокурора.

Раніше лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк заявив, що опозиція ініціює альтернативний законопроект, який істотно відрізняється від запропонованого президентом. !zn

Читайте також:

В АП підготували реформу, яка позбавить прокурорів безмежної влади

Дочка Джарти безстроково призначена суддею Київського госпсуду

Янукович пообіцяв соратникам захист їхнього бізнесу в обмін на підтримку європейського вибору

На першому ж засіданні нової сесії ВР регіоналів викрили у кнопкодавстві

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі