Поліція та ОГП з самого початку намагались «поховати» справу Лієва, кейс Гринкевича схожий – ЦПК

Поділитися
У ЦПК зазначили, що справу Олександра Лієва розслідували з порушенням підслідності.

Справу, у якій фігурує колишній директор департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міністерства оборони Олександр Лієв, повернули із НАБУ назад до Нацполіції. У Центрі протидії корупції зазначили, що справу про розкрадання коштів, виділених для ЗСУ, від початку намагалися «поховати».

Рішення щодо зміни підслідності підписав прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Зокрема, як зазначили в ЦПК, він дійшов висновку, що у справі відсутня інформація, за якої можна кваліфікувати дії експосадовця Міноборони Лієва, а також другого фігуранта Тоомаса Нахкура, за ч.5 ст.191 КК України.

«Тобто, слідство не знайшло доказів, що Лієв і Нахкур використовували своє службове становище для заволодіння коштами Міноборони у складі організованої групи. А оскільки посадовці міністерства були суб'єктами, що підслідні НАБУ, після цього рішення справу передали для розслідування до поліції», – зазначили в ЦПК.

У Центрі протидії корупції нагадали,  що слідство у справі Лієва вели з порушенням підслідності. Хоча згодом апеляція і вказала на відсутність істотного обмеження прав Лієва через те, що справу не розслідувало Національне антикорупційне бюро.

«Також подив викликає те, що за дивним збігом обставин активні дії із підозрами пішли саме тоді, коли в Україну приїжджали генеральні інспектори Пентагону, Держдепу та USAID. А коли поліції і прокурорам Офісу генеральної прокуратури нібито стало відомо про можливу причетність посадовців Міністерства оборони – справу певний час все одно не передавали до НАБУ і САП. Тепер же стає зрозуміло, чому цього могли не робити», - зазначили В ЦПК.

Там додали, що поліція разом з Офісом генпрокурора з самого початку намагалися створити передумови, аби «поховати» цю справу.  Зокрема, це робилося через недопустимість або недостатність доказів. 

«І цілком ймовірно, що посадовців Міноборони серед підозрюваних вже не буде. До речі, це схоже з ще однією справою про можливі розкрадання коштів Міноборони. Ще пам’ятаєте кейс Гринкевича із збитками майже на мільярд гривень? ДБР так і не знайшло чиновників Міноборони, які приймали непридатні до використання речі для військових», – додали в ЦПК.

Напередодні ВАКС змінив Лієву запобіжний захід. Зокрема, його випустили із СІЗО під особисте зобов’язання.

Нагадаємо, СБУ 27 січня викрила чиновників оборонного відомства і менеджерів «Львівського арсеналу», які вкрали понад 1,3 млрд грн на закупівлі 100 тисяч мінометних пострілів для ЗСУ. 

За даними слідства, у серпні 2022 року Міноборони уклало контракт на закупівлю оптової партії артилерійських снарядів з постачальником озброєнь «Львівський арсенал». Компанія перерахувала частину грошей на баланс іноземної комерційної структури, яка мала поставити замовлені боєприпаси в Україну. А та своєю чергою, вивела гроші у тінь, перевівши їх на рахунки ще однієї афілійованої структури на Балканах. Міністерство оборони жодного снаряда так і не отримало.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі