Після Парижу Україні доведеться проявити неабияку твердість, щоб обід-саміт не завершився капітуляцією перед Путіним – Гриценко

Поділитися
Після Парижу Україні доведеться проявити неабияку твердість, щоб обід-саміт не завершився капітуляцією перед Путіним – Гриценко © Сайт президента України
Завдання, яке стоїть перед Україною, на думку колишнього міністра, є дуже непростим, але з категорії mission possible.

Прямому спілкуванню Президента України з лідерами Франції та Німеччини можна порадіти, однак є фактори, які, викликають стривоженість, і які найбільше проявляються саме в моменти загострення на фронті, коли позиції Франції й Німеччини оголюються і впливають на хід переговорів саме під страхом путінської ескалації. Про це у Facebook написав колишній міністр оборони України Анатолій Гриценко. 

Він зазначив, що основними факторами, які не можуть не тривожити Україну, є те, що: 

1) У Франції і Німеччини традиційно було і є особливо тепле ставлення до Росії і Путіна, попри розв'язану ним війну проти України. Для обох держав Росія і Путін важливіші, ніж Україна і Зеленський.

2) Франція і Німеччина війну Росії проти України війною не вважають - обоє називають її "конфліктом на сході України", так само як називає її Путін. Про Путіна-вбивцю чи Путіна-ворога від лідерів Франції й Німеччини світ не почує - це не Америка і не Литва.

3) Франція і Німеччина твердо і послідовно підтримують анти-український і, за великим рахунком, анти-європейський проект Путіна "Північний потік-2".

4) Франція і Німеччина не підтримують плани України щодо набуття членства в НАТО і Євросоюзі, навіть у віддаленій перспективі. Так само негативно до планів України ставиться Путін.

5) Франція і Німеччина твердо і публічно наполягають на безумовному виконанні Україною "Мінських угод", саме так як їх розуміє Путін, тобто з фактичною капітуляцією України і позбавленням її перспективи членства в НАТО і ЄС.

6) Франція і Німеччина, в разі чергового загострення на фронті, замість твердого і прямого засудження Путіна-агресора - закликають до ескалації і примирення "обидві сторони", ставлячи тим самим в один ряд агресора і жертву агресії. З такими ж закликами теж до "обох сторін", України і ОРДЛО, постійно-фальшиво звертається і Путін.

7) Франція і Німеччина неодноразово наполягали і тиснули на керівництво України, попереднє і нинішнє, вимагаючи якнайшвидшого проведення виборів в ОРДЛО, добре знаючи, що там немає і ближчим часом не буде для цього навіть мінімально допустимих безпекових передумов. Так само наполягає і тисне на Україну Путін...".

Гриценко уточнив, що було би наївно вимагати чи очікувати від держав-партнерів більшого, заради підтримки України, ніж вони можуть собі дозволити. І, на думку колишнього міністра, виходячи з інтересів Франції та Німеччини - це зрозуміло.

"Але тоді так само зрозуміло має бути і їм, нашим партнерам - Україна повинна і буде відстоювати свої власні інтереси, життєво важливі для її сьогодення і її майбутнього. І не погодиться, не сприйме капітулянтську позицію, навіть якщо вона пропонується партнерами і їх влаштовує", - написав він. 

Колишній міністр оборони переконаний, що в "Парижі й після Парижу Україні і її президенту доведеться проявити неабияку твердість, щоби цей обід-саміт потім не завершився капітуляцією перед Путіним і водночас не зруйнував, навпаки - зміцнив атмосферу довіри й підтримки у відносинах з Францією і Німеччиною".

"Завдання дуже непросте, але все ж воно - з категорії mission possible", - підсумував Гриценко. 

Париж, які очікування? Не дуже веселі, якщо чесно. Можна порадіти ще одній можливості прямого спілкування Президента...

Опубликовано Анатолій Гриценко Пятница, 16 апреля 2021 г.

16 квітня президент України Володимир Зеленський відвідає Францію, де зустрінеться з президентом країни Еммануелем Макроном. Візит пов'язаний з ростом напруженості на сході України. Президенти двох країн зустрінуться під час робочого обіду в Єлисейському палаці.

Як повідомляло ZN.UA, у переговорах із Зеленським та Макроном у відеоформаті візьме участь і канцлерка Німеччини Ангела Меркель. За словами джерела ZN.UA, це будуть повноцінні переговори в форматі N3.

Нагадаємо, Росія стягує війська до кордону з Україною під виглядом підготовки до навчань «Захід-2021». Одночасно з цим активізувалися російські контингенти в Білорусі, окупованому Криму, Придністров'ї та акваторії Чорного і Азовського морів. Головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, виступаючи 30 березня в Верховній Раді, вказав на високу ймовірність російського вторгнення.

Українська військова розвідка повідомила про підготовку росіянами масштабних провокацій, загострення в зоні ООС, спроби розширення зони окупації в Донбасі з можливим вторгненням на інших ділянках.

Поділитися
Дивіться спецтему:
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі