Підтримка Путіна слабшає: Індія та Китай виступають за переговори щодо припинення війни в Україні — The Guardian

Поділитися
Підтримка Путіна слабшає: Індія та Китай виступають за переговори щодо припинення війни в Україні — The Guardian © Сайт президента России
Традиційні союзники РФ, схоже, остаточно дали зрозуміти, що не збираються підтримувати Кремль у війні проти України.

Відверто терористичні дії Владіміра Путіна та його армії в Україні неабияк насторожують головних союзників, на чию підтримку він розрахував — Китай та Індію. Через тиск ООН обидві країни закликали РФ припинити війну в Україні шляхом переговорів, відмовившись від захисту інтересів Росії на міжнародній арені. Про це повідомляє The Guardian.

Після тижня тиску на 77-ій сесії Генеральної асамблеї Організації Об’єднаних Націй міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров виголосив скандальну промову, в якій висловив різкі докори на адресу Заходу, звинувативши його у нібито «гротескній» кампанії проти росіян. 

Але жодна велика нація не підтримала Росію, включно з Китаєм, який за кілька днів до лютневого вторгнення в Україну пообіцяв «нерозривний» зв’язок із президентом Путіним. У своїй промові міністр закордонних справ Китаю Ван І закликав Росію та Україну «не дати кризі поширитися далі» та вплинути на країни, що розвиваються.

«Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на мирне вирішення української кризи. Нагальним пріоритетом є сприяння мирним переговорам. Фундаментальним рішенням є вирішення законних проблем безпеки всіх сторін і створення збалансованої, ефективної та стійкої архітектури безпеки», — сказав Ван у суботу, 24 вересня.

Під час свого візиту до ООН Ван І зустрівся з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою. Це була перша розмова дипломатів з початку війни.

Офіційні особи США залишилися задоволені почутим на Генасамблеї ООН, оскільки не побачили конкретної підтримки війни з боку Китаю. На їхню думку, це означає, що Пекін відхилив запити Росії щодо постачань військової техніки, що змусило Росію покладатися на Північну Корею та Іран, так як власних озброєнь у неї недостатньо.

Що стосується Індії, то на відміну від Китаю, вона має теплі стосунки зі Сполученими Штатами, але історично пов’язана і з Росією, яка є традиційним постачальником оборонної продукції для неї.

«Оскільки конфлікт в Україні продовжує вирувати, нас часто запитують, на чиєму ми боці. Наша відповідь кожного разу пряма і чесна — Індія на боці миру і твердо там залишатиметься. Ми на тому боці, який закликає до діалогу та дипломатії як до єдиного виходу», — сказав міністр закордонних справ Індії Субрахманьям Джайшанкар.

Цікаво, що на тлі усього вищесказаного міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров на пресконференції відмовився відповідати на запитання журналістів, чи здійснював на Росію тиск Китай. Єдиною метою його промови було перекласти провину за війну проти України безпосередньо на Захід.

Раніше прем’єр-міністр Індії відкрито висловив своє невдоволення політикою Кремля і заявив, що не підтримує війну в Україні.

Як Росія поступово втрачає вплив на міжнародній арені та чому Путін перебуває у вкрай складній ситуації після саміту ШОС — читайте у матеріалі Наталії Бутирської «Путін у слабкій позиції: чому на зустрічі з ним запізнюються президенти».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі