Парламент ввів додатковий імпортний збір

Поділитися
Парламент ввів додатковий імпортний збір
Імпортний збір не стягуватиметься при імпорті мазуту, вугілля і ліків для онкохворих

Народні депутати підтримали в цілому законопроект № 1562 "Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України у відповідності зі статтею XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 р." За відповідне рішення проголосували 256 нардепів із 226 мінімально необхідних.

Додатковий імпортний збір пропонується ввести тимчасово, строком на 12 місяців, відповідно до статті XII Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року та Домовленості про положення ГАТТ-1994 щодо платіжного балансу.

"Додатковий імпортний збір стягується з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту, незалежно від країни походження цих товарів та укладених Україною угод (договорів) про вільну торгівлю", - йдеться в документі.

Об'єктами оподаткування додатковим імпортним збором є товари, зазначені в частинах першій і другій статті 277 Митного кодексу України, крім життєво необхідних товарів у відповідності зі статтею 5 цього закону.

Читайте також: Верховна Рада ухвалила зміни до Бюджетного кодексу

Згідно з проектом закону, життєво необхідними товарами є: природний газ, вугілля енергетичне, паливо для АЕС, нафту, нафтопродукти (бензин, дизпаливо), банкноти та банківські метали, гуманітарна допомога, товари, звільняються від сплати ввізного мита відповідно до міждержавних домовленостей, крім вільної торгівлі (наприклад, товари, що ввозяться в якості технічної допомоги, для забезпечення діяльності Чорнобильського Фонду "Укриття", в рамках співробітництва з НАТО, Глобальним фондом, і т. д.).

Додатковий імпортний збір буде стягуватися з товарів, які ввозяться на митну територію України у митному режимі імпорту (тобто для вільного обігу на митній території України), незалежно від країни їх походження за ставками:

- 10% для товарів, які класифікуються в 1 - 24 товарних групах згідно з УКТЗЕД;

- 5% для товарів, що класифікуються у 25 - 97 груп згідно з УКТЗЕД;

- 10% для товарів, що підлягають обкладенню ввізним митом відповідно до статті 374 Митного кодексу України.

Цей закон набере чинності з 1 січня 2015 р.

Також нардепи прийняли у другому читанні і в цілому пов'язаний з попереднім документом законопроект № 1563 Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо стабілізації платіжного балансу)", який передбачає адміністрування додаткового імпортного збору. За відповідне рішення проголосували 263 депутати.

В першому читанні Рада підтримала цей законопроект 25 грудня 2014 р.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі