ОПЗЖ намагалася повернути в Україну «тіньовий уряд» з широкими повноваженнями – аналітикиня

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
ОПЗЖ намагалася повернути в Україну «тіньовий уряд» з широкими повноваженнями – аналітикиня
Запропонований фракцією законопроєкт розроблявся для користування інструментами влади, а не політичного контролю.

Фракція «Опозиційної платформи-За життя» намагалася проштовхнути у парламент законодавчу ініціативу «Про парламентську опозицію», яка пропонує створити «тіньовий уряд», пише аналітикиня «Руху ЧЕСНО» Руслана Величко у статті «Як нардепи використовують законопроєкти задля піару та троллінгу».

«Практика опозиційного уряду може бути прийнятною в Європі, зокрема в Британії. Але це абсолютно неприйнятна модель, коли тіньовий уряд хочуть створити проросійські політики, які фактично підтримують політику держави-агресора, яка окупувала Крим і частково території Донеччини та Луганщини», - зазначає авторка.

За задумом ініціаторів законопроєкту, голова опозиційного уряду міг би брати участь у засіданнях Кабміну. «Тіньовий уряд» вже створювали після перемоги на президентських виборах Віктора Ющенка, нагадує аналітик.

«Тоді Янукович став тіньовим прем'єром, а тіньовим міністром оборони був Олександр Кузьмук, який як народний депутат голосував за пролонгування перебування Чорноморського флоту в Криму. Три з шести чинних народних депутатів, які в 2010 році підтримували ЧФ РФ у Криму, - представники ОПЗЖ », - додає вона.

Запропонований фракцією законопроект «Про парламентську опозицію» передбачав заміщення представниками парламентської опозиції посад у складі деяких державних органів: Рахункової палати, Вищої ради правосуддя, Ради НБУ, Нацради з питань телебачення і радіомовлення; а також гарантування заміщення посади першого заступника голови Верховної Ради.

Законопроєкт був розроблений для користування інструментами влади, а не для політичного контролю, зазначає аналітикиня. У законопроєкті депутати від ОПЗЖ пропонували закріпити за опозицією вакантні посади секретарів всіх комітетів ВРУ, виняткове право на звернення до Конституційного суду України теж хотіли закріпити за опозицією.

«А ось представник «Батьківщини» Сергій Власенко в одному зі своїх законопроєктів пропонує відкрити для парламентарів інформацію з обмеженим доступом. Така ініціатива, якщо її підтримають, в умовах війни несе високі ризики», - пише Величко.

Навіть зараз частина фракції ОПЗЖ має доступ до інформації з обмеженим доступом. Так, Сергій Льовочкін входить до складу Комітету ВР з питань нацбезпеки, оборони та розвідки.

«Рух ЧЕСНО» перед початком нового року роботи Верховної Ради досліджував законотворчу діяльність народних обранців і проаналізував подані ними ініціативи. Результати аналізу - у матеріалі Руслани Величко «Як нардепи використовують законопроєкти задля піару і троллінгу» у ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі