Основу для скандального рішення КСУ ще в 2019-му році заклав його колишній голова Шевчук

ZN.UA Ексклюзив Документ
Поділитися
Основу для скандального рішення КСУ ще в 2019-му році заклав його колишній голова Шевчук © Укрінформ

На випадок провалу історії із законом про розпуск Конституційного суду України на Банковій витає ідея повернення до складу КС його екс-голови Станіслава Шевчука.

Шевчук був членом КСУ і його главою, проте був звільнений, і до цих пір оскаржує це звільнення в судовій інстанції.

За даними ZN.UA, локомотивом його повернення є заступник голови ОП Андрій Смирнов.

Рішення КС  про визнання неконституційними певних положень Закону  «Про запобігання корупції» в частині е-декларування, а також ст. 366-1 КК (декларування недостовірної інформації) могло бути ухвалене ще на початку 2019 р., коли головою КС був Станіслав Шевчук. Він же був і доповідачем у справі про декларування доходів і видатків осіб, уповноважених на виконання функцій держави.

Як доповідач у справі Станіслав Шевчук підготував проект рішення, яким пропонувалося визнати неконституційною ст. 366-1 КК, а також низку положень вказаного закону щодо е-декларування. Зокрема, він пропонував визнати неконституційними зобов’язання закону щодо декларування об’єктів нерухомості, об’єктів незавершеного будівництва, об’єктів рухомого майна (у т.ч. автомобілів), що належать членам сім’ї декларанта на праві приватної власності, включаючи спільну власність. Крім того, С. Шевчук пропонував скасувати обов’язок декларувати наявні у членів сім’ї декларанта грошові активи (як готівкові кошти, так  і кошти, розміщені на банківських рахунках), їх фінансові зобов’язання та видатки.

С.Шевчук також пропонував визнати неконституційними положення ст. 47 Закону «Про запобігання корупції» в частині надання НАЗК можливості відкритого доступу до декларацій про членів сім’ї декларанта та інших осіб, пов’язаних з ними діловими чи іншими зв’язками (без їхньої письмової згоди). Ним також пропонувалося повністю визнати неконституційною ст. 51 вказаного закону, яка наділяє НАЗК повноваженнями щодо моніторингу способу життя суб’єктів декларування.

Як голова КС Шевчук домігся прийняття свого проекту у першому читанні. Остаточному прийняттю тоді такого рішення завадило усунення Шевчука з посади голови КС та звільнення його за порушення присяги.

Отже, основу для рішення КС від 27 жовтня 2020 р. фактично заклав його колишній голова С.Шевчук. І якби воно тоді було прийнято, то це б означало фактичне вихолощення е-декларування, оскільки чиновники мали б можливість взагалі не декларувати  статки своїх родичів.   

Поділитися
Дивіться спецтему: Скандальне рішення КСУ
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі