Олена Шуляк пояснила, як держава буде контролювати будівельну сферу і рішення місцевого самоврядування

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Мова про Містобудівну палату, а також спеціальний закон, який запровадить механізми контролю за рішеннями ОМС на етапі розробки і прийняття містобудівної документації

Корупція у сфері містобудування щороку оцінюється в понад 3 млрд грн. Тобто стільки залишається в кишенях чиновників-корупціонерів, які на кожному етапі будівництва намагаються витягнути хабар з ініціатора зведення об’єкта. І мова зараз не лише про тих, хто працює в Державній архітектурно-будівельній інспекції, а й про чиновників місцевого самоврядування. Про це у своєму матеріалі "Реформа містобудування. Правда і міфи" для ZN.UA пише народна депутатка Олена Шуляк

"Хоч раз у житті кожен із нас чув новину, як працівник якоїсь місцевої ради просив хабар, аби вирішити питання будівництва (чи просто заплющити очі на порушення). Як наслідок, у населених пунктах країни ростуть незаконні забудови, замість підземних паркінгів з’являються торговельні центри, а замість дитсадків — ресторани. На жаль, зашкарубла корумпована система така міцна, що подолати її можна, лише радикально змінивши «правила гри»", - пояснює Шуляк. 

Так, у рамках реформи містобудування, яка передбачає цифровізацію, контроль та відповідальність, планується посилений моніторинг і за об’єктами, і за суб’єктами будівництва. Тобто навіть за тими, хто повинен контролювати, щоб забудовник нічого не порушував, пояснює депутатка. І чиновники, і експертні організації, і підрядники — всі будуть під пильним наглядом незалежних контролюючих органів. Мова про Містобудівну палату — орган, який складатиметься з усіх компетентних у сфері будівництва осіб, яких автоматично обиратиме електронна система. Частина їх (дев’ять осіб) змінюватиметься кожних чотири місяці, щоб у них не виникало спокуси пообіцяти щось комусь за хабар. 

Тим часом органам місцевого самоврядування надається право зносити незаконні забудови без рішення суду, якщо вони не відповідають заявленому плану. Тобто будувати 15 поверхів замість задекларованих десяти можливості вже не буде. Ба більше, стежити за об’єктами, що зводяться на місцях, — прямий обов’язок місцевої влади. 

"Щодо контролю за місцевим самоврядуванням, то це питання доволі об’ємне, і зараз його розглядає підкомітет з питань містобудування, благоустрою та земельних відносин у рамках комітету держвлади і самоврядування. Голова — народна депутатка Ганна Бондар. Там, за рекомендаціями нашого комітету, який недавно проводив відповідний круглий стіл, мають підготувати відповідний законопроєкт", - додала Шуляк. 

Наше видання стало майданчиком для дискусії зприводуреформи містобудівної сфери, яку презентує влада.Цього тижняпарламент прийняв в першому читанні ключовізаконопроєкти№ 5655 і № 5656, які на думку їх ідеологів та авторів мають зробити будівельний ринок прозорим ібезпечним дляінвесторів/громадян. На розгляді в комітетіперебуває  законопроєкт № 5091  про гарантування речовихправ на об'єктинерухомого майна, які будуть споруджені вмайбутньому.

У вже опублікованих (зокрема й критичних) текстахминеодноразово згадували народну депутатку Олену Шуляк,яка єголовою Координаційної ради з вирішення проблемнихпитаньу містобудуванні та одним зі стейкхолдерів заявленоїреформи.

Сьогодні надаємо їй можливість позначити свою позицію у статті "Реформа містобудування. Правда і міфи". 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі