НАБУ опублікувало відео вимагання неправомірної вигоди нардепом Кузьміних

Відео
Поділитися
НАБУ опублікувало відео вимагання неправомірної вигоди нардепом Кузьміних © Укрінформ
Наразі народний депутат ігнорує повістки слідчих органів та не з'являється на допити.

Національне антикорупційне Бюро України опублікувало фрагменти оперативних матеріалів у справі народного депутата партії “Слуга народу” Сергія Кузьміних заскоченого на місці злочину 28 січня на отримання неправомірної вигоди у сумі 558 тис грн. Інформація про це розміщена на сайті НАБУ.

Згідно з заявою антикорупційного Бюро, рішення опублікувати відеоматеріали спричинене широким суспільним резонансом справи Кузьміних.

За даними слідства, восени 2021 року представнику приватної компанії натякнули, що якщо та планує постачати медичне обладнання лікарням у Житомирській області, варто це питання попередньо узгодити з одним із народних депутатів України. Невдовзі такий контакт між нардепом і представником компанії відбувся. Нардеп пообіцяв сприяння, яке фактично зводилось до забезпечення перемоги у тендерах із закупівлі обладнання коштом бюджету.

Першим об’єктом такої співпраці стало комунальне підприємство «Лікарня № 2 ім. В.П. Павлусенка», яке, згідно домовленостей між нардепом і представником компанії, закупило медичне обладнання на 40 млн грн.

У відповідь нардеп натякнув, що його «послуги» — не безоплатні і становлять 30% від сум договорів, укладених із лікарнею. Ця плата йому видалась також своєрідною гарантією майбутньої співпраці в сфері закупівель медичного обладнання іншими лікарнями Житомирської області у 2022 році.

Після одержання оплати від лікарні за одним із тендерів, а саме – за систему ультразвукової діагностики, - нардеп попросив передати йому 30% від суми договору — 558 тис. грн.

Як встановило слідство, нардеп планував таку схему обрахунку суми неправомірної вигоди застосовувати і щодо інших договорів у майбутньому, зокрема на постачання МРТ (30% від 37,499 млн грн – 11,25 млн. грн) та лапароскопічного набору для хірургічних процедур (30% від 1,19 млн грн – 398,33 тис. грн)”, — йдеться у повідомленні НАБУ.

У Бюро акцентують увагу на тому, що після викриття депутата Кузьміних не затримували через “депутатський імунітет”, а викликали повісткою у слідчі органи. Проте, народний депутат повістки ігнорує, до органів слідства не з'являється.

Раніше кілька депутатів партії владивже потрапляла в корупційні скандали, але ніхто з них досі не покараний.

Так, у вересні 2020 року НАБУ спіймало на хабарі помічника нардепа від "Слуги народу" Олександра Юрченка. Він нібито взяв перші 13 із 200 тисяч доларів, які планувалося заплатити Юрченку за законопроект, пов'язаний із побутовими відходами.

На тлі корупційного скандалу Юрченко написав заяву і його виключили з фракції "Слуги народу".

21 вересня Вищий антикорупційний суд України заарештував народного депутата Юрченка з альтернативою застави у 3 млн грн. Вже 25 вересня за нього внесли заставу.

30 грудня 2021 року суд змінив запобіжний захід підозрюваному у хабарництві народному депутату Юрченку.

У липні 2021 року народний депутат Олександр Юрченко, виключений з фракції "Слуга народу" у зв'язку з підозрою у вимаганні хабара, потрапив у ДТП у Львові. 30 листопада суд закрив справу, визнавши недійсним тест на стан наркотичного сп'яніння депутата.

23 серпня 2021 року на трасі під Києвом автомобіль Audi, за кермом якого, ймовірно, був народний депутат "Слуги народу" Олександр Трухін, в'їхав у Ford, а потім скоїв наїзд на Daewoo . В "Ауді", крім самого Трухіна, був його водій (депутат стверджував, що той був за кермом у момент аварії).

У "Форді" — голова комітету арбітрів Української асоціації футболу Лучано Лучі його перекладач Роман Лішень, обидва отримали травми середньої тяжкості та перенесли операції. В автомобілі Daewoo було двоє дітей.

За даними, що були у ZN.UA, Нацполіція мала в своєму розпорядженні запис ДТП з депутатом Трухіним,. За свідченням наших джерел у МВС, цей запис однозначно свідчить, що за кермом машини, яка потрапила у ДТП, був безпосередньо Олександр Трухін. Що й було підтверджено журналістським розслідуванням, у рамках якого було опубліковано відео з місця ДТП за участю Трухіна.

Щонайменше 33 українські інтернет-ЗМІ видалили інформацію про причетність народного депутата від "Слуги народу" Олександра Трухіна до ДТП. За даними Telegram-каналу "По той бік новин", ціна питання за видалення стартувала від $200 і залежала від авторитетності видання та інших факторів.

Крім того, досі не звільнено підозрюваного в корупції заступника голови Офісу президента Олега Татарова , а у Верховній Раді працює Микола Тищенко, чий ресторан працював під час локдауну. Тищенко зберіг мандат нібито тому, що "так вирішили депутати".

У грудні 2020 року народним депутатам виплатили понад 7 млн. гривень компенсації за житло. Одну з найбільших сум — 118 500 грн. — отримав член депутатської фракції "Слуга народу" Сергій Кузьміних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі