МЗС протестує проти примусового надання громадянства РФ українцю Афанасьєву

Поділитися
МЗС протестує проти примусового надання громадянства РФ українцю Афанасьєву Геннадій Афанасьєв вважає себе громадянином України © ФСБ
Відповідно до резолюції ООН, жителі Криму не можуть визнаватися російськими громадянами.

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест проти примусового надання громадянину України Геннадію Афанасьєву громадянства Росії, передає прес-служба відомства.

"Міністерство закордонних справ вимагає від російської сторони припинити незаконні дії щодо примусового надання Геннадію Афанасьєву російського громадянства, надати дозвіл українським консулам на зустріч із співвітчизником, а також негайно звільнити Геннадія Афанасьєва з-під варти та забезпечити його повернення в Україну", – сказано в коментарі МЗС України.

У зовнішньополітичному відомстві нагадали, що 27 березня 2014 року Генеральна Асамблея ООН резолюцією 68/262 підтвердила територіальну цілісність України в межах її міжнародно визнаних кордонів, а також підтвердила нелегітимність референдуму в Криму і Севастополі 16 березня 2014 року.

"Відповідно, громадяни України, які проживають на території АР Крим, не можуть визнаватись ні як громадяни РФ, ні як особи з множинним громадянством, – зазначили в МЗС. – Згідно із законом України "Про громадянство України", громадянство України припиняється тільки внаслідок виходу з громадянства України, втрати громадянства України, а також за підставами, передбаченими міжнародними договорами України".

За інформацією МЗС, в особовій справі Геннадія Афанасьєва є паспорт громадянина України для виїзду за кордон, а також офіційні заяви від нього про відмову від російського громадянства і належність до громадянства України. Однак російська сторона не визнає українського громадянства Афанасьєва і на цій підставі не дозволяє йому зустрічатися з представниками України.

Раніше РФ офіційно визнала Олега Сенцова і Олександра Кольченко громадянами України. Про це повідомлялося в доповіді російського омбудсмена Елли Памфілової, яку було опубліковано 23 березня.

З 10 березня триває розгляд Міністерством юстиції РФ звернення України щодо передачі Сенцова. Російські правоохоронці розглядатимуть документи протягом місяця.

Українського режисера Сенцова і активіста Кольченко затримали співробітники ФСБ в Криму навесні 2014 року. Їх етапували в Росію, де судили за сфабрикованим звинуваченням в організації терактів і підпалів офісів партій на півострові. Обидва провину не визнали.

Північно-Кавказький окружний військовий суд у Ростові-на-Дону 25 серпня виніс обвинувальний вирок відносно Сенцова. За сукупністю злочинів режисер засуджений до 20 років колонії суворого режиму.

Другий підсудний Олександр Кольченко засуджений до 10 років ув'язнення в колонії суворого режиму.

Раніше також були засуджені двоє ймовірних спільників Геннадій Афанасьєв і Олексій Чирния, які уклали угоду зі слідством.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі