ФРН не підтримує зміни мандату ОБСЄ в Україні

Поділитися
ФРН не підтримує зміни мандату ОБСЄ в Україні Робота місії ОБСЄ в Україні може бути продовжена © OSCE
У той же час Німеччина виступає за продовження присутності Моніторингової місії в зоні АТО.

Німеччина підтримує продовження діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, але виступає проти внесення змін до мандат місії. Про це керівник робочого штабу з питань головування ФРН в ОБСЄ Антьє Леєндертсе на брифінгу в Києві у четвер, 4 лютого, передає УНІАН.

"Ми відстоюємо позицію, що ніяких змін не потрібно, цей мандат vf' бути продовжений у тому вигляді, як це було досі", − підкреслив дипломат.

Леєндертсе уточнив, що зараз тривають консультації щодо майбутньої діяльності Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та можливості роботи спостерігачів в зоні проведення антитерористичної операції.

У березні 2015 року Постійна рада ОБСЄ продовжив мандат СММ в Україні до 31 березня 2016 року.

До складу ПММ ОБСЄ, яка працює в зоні АТО, входять неозброєні цивільні спостерігачі з країн-учасниць організації. Одним із завдань Місії є збір фактів про дотримання та порушення Мінських домовленостей.

4 лютого заступник голови СММ Олександр Хуг заявив, що сторони конфлікту не відвели в повній мірі важке озброєння від лінії розмежування.

Раніше Хуг відзначив, що з 90% порушень в зоні АТО найбільш поширеними є недопуск членів місії на території ОРДЛО та порушення режиму тиші. Найбільш небезпечна ситуація склалася навколо населеного пункту Зайцево в Донецькій області.

13 січня в Мінську Тристороння контактна група з врегулювання ситуації в Донбасі заявила про досягнення домовленості припинити вогонь у зоні бойових дій на сході України з 14 січня. Незважаючи на це, ескалація конфлікту в зоні АТО триває.

Нагадаємо, ключовими умовами Мінських угод є припинення вогню і додержання режиму тиші, повний відвід важких озброєнь і підтвердження цього відводу СММ ОБСЄ, відновлення контролю над українсько-російським кордоном.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі