Ексглава МЗС: США сподіваються на запровадження Зеленським санкцій проти Коломойського

Поділитися
Ексглава МЗС: США сподіваються на запровадження Зеленським санкцій проти Коломойського © © European Council
Ці обмеження готувалися ще за попередньої американської адміністрації.

Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що санкції, які США впровадили проти олігарха Ігоря Коломойського є своєрідним закликом для української влади щодо дзеркальних дій. Про це він заявив в ефірі програми Радіо Свобода Свобода Live.

«Я вважаю це політичним сигналом. Я не виключаю, що ці санкції вже діяли певний час. Я насправді чув про підготовку цих санкцій десь рік або навіть півтора тому… Я вважаю, що це більше, ніж санкції стосовно Ігоря Коломойського. Ці санкції готувалися ще за попередньої американської адміністрації, їх зараз доопрацювали і зробили заяву», – сказав Клімкін.

Він вважає, що в США чекають на запровадження Зеленським санкцій проти Коломойського. 

«Це навіть не товстий натяк – це прямий текст. І те, що американці зробили цей прямий текст до контакту на вищому рівні, це також багато що значить в такій дипломатичній практиці», – зазначив ексміністр.

Клімкін також прокоментував інформацію Держдепу про те, що під час головування в Дніпровській області в 2014-2015 роках Коломойський був причетний до корупційних дій. 

«Санкції – це серйозна справа, і за основу в санкціях береться те, що можна довести. І якщо американці посилаються саме на це, то це означає, що вони це можуть довести… Саме про цей період є чіткі докази», – пояснив Клімкін.

Нагадаємо, Ігор Коломойський та найближчі члени його родини потрапили до списку санкцій США. Українського олігарха звинувачують у причетності до масштабної корупції. ZN.UA пояснило, чим загрожують санкції Коломойському.

Наприкінці лютого були вручені підозри ексголові правління банку Олександру Дубілету, його колишньому заступнику Володимиру Яценку та керівниці департаменту фінансового менеджменту Олені Бичихіній. Дубілет, що перебуває в Ізраїлі, як і Бичихіна, яка наразі у Чорногорії, отримали підозри поштою, заарештовано і залишено під вартою лише Яценка.

Відповідно до інформації Офісу генпрокурора усі троє менеджерів протиправно нарахували та виплатили індексовану комісію у 137 млн грн за депозитом пов'язаній із банком юрособі, а саме страховій компанії Інгосстрах, в правління якої входила на той час Бичихіна. Депозитний договір з компанією та додатки до нього не передбачали виплати таких комісійних.

У своїй статті для ZN.UA Юлія Самаєва зазначила, що не перший місяць Ірина Венедіктова блокує вручення підозр у справі про виведення грошей із “Приватбанку” його колишніми власниками. Цього часу було достатньо, щоб юристи Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова перейшли в наступ та розпочали судитися зі США, обвинувативши їх в експропріації інвестицій громадян України в американську комерційну нерухомість.

Детальніше читайте в тексті Юлії Самаєвої "Інвестняня для Коломойського".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі