МЕНШИНИ НЕЗАБАРОМ ВИЯВЛЯТЬСЯ В БІЛЬШОСТІ?

Поділитися
Парламентська асамблея Ради Європи на сесії в Страсбурзі у вівторок виступила на захист прав сексуальних меншин...
Парламентська асамблея Ради Європи на сесії в Страсбурзі у вівторок виступила на захист прав сексуальних меншин.

У резолюції, ухваленій асамблеєю, міститься список рекомендацій країн — членів Ради Європи з тим, аби полегшити становище сексменшин, які, на думку авторів документа, у ряді європейських країн «зазнають значних утисків». Серед заходів, до яких закликала ПАРЄ, — унеможливлення будь-якої дискримінації сексменшин у національних законодавствах, зокрема — скасування судового переслідування за одностатеві сексуальні стосунки, якщо вони існують за згодою обох дорослих партнерів. При цьому ПАРЄ закликала негайно «звільнити з в’язниць усіх, хто потрапив туди за це».

ПАРЄ виступила проти дискримінації за сексуальну орієнтацію при зарахуванні на державну чи іншу службу, зокрема в армію та поліцію. ПАРЄ також рекомендувала своїм членам вважати переслідування за сексуальну орієн-тацію підставою для надання політичного притулку.

У спеціальній доповіді, підготовленій комітетом ПАРЄ щодо законодавства та прав людини, серед країн, у яких найбільше поважають права гомосексуалістів і лесбіянок, названо Бельгію, Чехію, Фінляндію, Францію, Мальту, Нідерланди, Швецію і Швейцарію, де для людей гомосексуальної орієнтації не існує жодних обмежень щодо служби в армії та пошуків роботи.

Але в доповіді є й інші приклади. Приміром, у Вірменії в 1996 і 1997 роках було 11 судів над представниками сексуальних меншин, на Кіпрі одностатеві сексуальні контакти вважаються злочином, в Англії 600 жінок і чоловіків змушені були впродовж останніх 10 років залишити військову службу через свою сексорієнтацію, гомосексуалізм вважають злочином у Вірменії, Азербайджані, Сербії та ряді інших держав.

Найгострішим і найделікатнішим питанням у Європі є право всиновлення (чи вдочеріння) дітей одностатевими парами. Дозволено це робити тільки в Нідерландах. Навіть у таких ліберальних країнах, як Бельгія, Чехія, Швеція, це заборонено. Сесія ПАРЄ, проте, утрималася від рекомендацій і закликів у цьому питанні. У проекті рекомендацій ПАРЄ вітала ухвалення законів, які надають сексуальним меншинам право всиновлення, проте в підсумковому тексті цю тезу знято.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі