З 1 березня очікується зниження вартості ліків в аптечних мережах

Відео
Поділитися
З 1 березня очікується зниження вартості ліків в аптечних мережах © freepik/freepik
Влада готує конкретні пропозиції, щоб знизити вартість ліків.

Президент Володимир Зеленський анонсував засідання РНБО, на якому будуть запропоновані конкретні алгоритми зниження аптечних цін на ліки. Про це він оголосив у вечірньому відеозверненні.

"Ціни на ліки абсолютно неадекватні. Аптечні мережі та виробники повинні дати більш комфортні умови нашим людям", - зазначив президент.

Водночас в Асоціації аптечних закладів України повідомили про те, що готують спільно із МОЗ декларацію щодо здешевлення ліків. 

Ініціатива передбачає пропорційне зниження вартості на всіх рівнях: виробники зменшать відпускні ціни на зареєстровані препарати, дистриб’ютори знизять оптові ціни, а аптеки — роздрібні.

Якщо домовленості набудуть чинності, здешевлення ліків очікується з 1 березня.

Нагадаємо, голова Державної служби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками Роман Ісаєнко заявив, що з 2025 року Держлікслужба відновить планові перевірки якості ліків та дотримання ліцензійних умов у фармацевтичній галузі та обігу наркотичних препаратів на території України. З 2020 року через  пандемію COVID-19 діяла заборона на планові перевірки, а згодом їх припинили у зв’язку із початком дії воєнного стану.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі