Для вдалої реформи медицини та укрупнення системи медичних закладів Україні потрібно побудувати низку нових лікарень, вважає співзасновник Українського центру охорони здоров’я, колишній заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк.
І інтерв’ю Аллі Котляр для ZN.UA «Чому побилися мери Тростянця та Охтирки, або про проблеми інфраструктурної реформи МОЗ» він зазначив, що для вдалої реалізації реформи медицини потрібна об’єднавча ідея, яка не буде викликати конфлікти.
«Об’єднавча ідея – це модернізація лікарень шляхом побудови нових або, в дуже одиничних випадках, модернізація старих. Час для цього ідеальний. І під цю ідею потрібно починати дискусію – і про демографію, і про маршрути, і про те, куди кого об’єднувати. Це величезна робота, яка мобілізує і об’єднає медичну спільноту, суспільство і стане частиною нашої інтеграції в ЄС», - заявив він.
Зокрема влада уже зараз може робити якісь попередні кроки – об’єднувати певні заклади, формувати команди фахівців, концентрувати обладнання, вчити управлінців.
«Не можна чекати кінця війни. Потрібно розробляти плани. Вони мають бути готові на день закінчення війни чи бойових дій. … Щоб коли прийде час, вона вже була. Те саме стосується і лікарень. Щоб коли закінчаться бойові дії, прийдуть інвестори і попросять інвестиційні проєкти, вони в нас вже були. Цим і треба зараз займатись», - додав Ковтонюк.
За його словами, закапсульованість системи і перехід із розвитку в стадію просто підтримування якихось операційних процесів є великою проблемою для української медичної системи.
«Це спостерігається абсолютно в усіх сферах – від eHealth до первинки, до апарату НСЗУ і моніторингу, який майже відсутній. Тому у нас багато зловживань, які ми так радо обговорюємо», - резюмував експерт.