Замість пів мільйона фермерів, Україна виростила одного олігарха Бахматюка — глава Ассоціації фермерів

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Замість пів мільйона фермерів, Україна виростила одного олігарха Бахматюка — глава Ассоціації фермерів © Андрій Гудзенко/LIGA.net
А якщо сюди ж додати всіх інших елітарних реципієнтів — Веревського, Косюка і Ко, то ми мали б бажані 1 мільйон 500 тисяч фермерських господарстві з правом успадкування, які зберегли б українську націю, традицію та культуру. І давним-давно були б в Європі.

Свідомо цементуючи новий олігархічний агрокластер, Банкова під рейтинго-рятівною парасолькою РНБО цілком серйозно вкидає на обговорення депутатам і суспільству закон про статус олігархів. Увага: що з’явилися в Україні після такої ж кишенькової приватизації промислових підприємств. І та ж влада, яка найбільше «турбується про національну безпеку», другий рік поспіль демонстративно не помічає купки фермерів, які, задерши голови під вікнами Кабміну, махають національними прапорами в надії, що їх почують. (46 тисяч фермерських господарств, що вижили, на тлі 6,5 мільйона власників паїв — справді пшик). Про це в інтерв’ю редакторці відділу політики Інні Ведерніковій розповів президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Микола Стрижак.

«Насправді, коли вам кажуть, що в Україні не було грошей, не вірте. Були! Але за них, замість майже півмільйона фермерів, ми виростили одного олігарха. А якщо туди ж додати всіх інших елітарних реципієнтів, то ми мали б бажані 1 мільйон 500 тисяч фермерських господарств із правом успадкування, які зберегли б українську націю, традицію та культуру. І ми уже давним-давно були б в Європі», - сказав Стрижак.

«Я цілеспрямовано вивчав бізнес Бахматюка за матеріалами кримінальної справи, яку веде НАБУ. За весь період підприємницької діяльності холдинг Олега Бахматюка, якого підозрюють  у розкраданні 1,2 млрдгрн, наданих Нацбанком, отримав від держави 29,3 мільярда гривень на безповоротній основі. За рейтингом Forbes, у нього 1,1 мільярда доларів, - розповідає Стрижак. - Виходить, що Бахматюк ефективний рівно на стільки, скільки в нього влила держава? При цьому немає даних, скільки вкачують у Косюка чи Веревського. Зате є цифра в 1,1 мільярда гривень, які Кабмін Гройсмана вклав у село, отримавши 15 тисяч фермерських господарств і шість тисяч індивідуальних сімейних господарств», - пояснив він.

Таким чином, на 29,3 мільярда можна було б підняти близько 400 тисяч фермерів. Це майже мільйон робочих місць.

При цьому він нагадав, що, замість того, щоб забезпечити виконання закону, чинна влада прийняла наступний, який по суті узаконює «тінь». Тобто йдеться не про її ліквідацію, а про банальну легалізацію.

«Коли застосовували закон про ліцензування пально-мастильних матеріалів (ПММ), мотивували ефективною боротьбою з тіньовим обігом ПММ і контрабандою. Коли впроваджували механізм блокування податкових накладних, аргументація була такою самою. У результаті — жодного літра дизпалива, жодного кілограма зерна, жодного контрабандиста офіційно в «тіні» не виявлено, зате по ходу підірвали сотні фермерських господарств. Підготували, так би мовити, фінансово до купівлі землі», - додав президент Асоціації фермерів та приватних землевласників.

За його словами, в Україні триває зачищення території від селян для безклопітної передачі землі національним агротрейдерам, а згодом і транснаціональним компаніям.

«Це новітній і дуже серйозний виклик не лише для українського селянства, а й для держави загалом», - підсумував Стрижак.

То чому команда Зеленського, пообіцявши підтримати фермерів, згорнула всі програми і заблокувала їхні казначейські рахунки? Навіщо заступникові міністра від агрохолдингів кишенькова геошка, яка нібито об'єднала фермерів? Чия рука лізе в Держгеокадастр і відбирає землю у фермерів, а потім продає їм же втридорога? До чого тут прокуратура, і як вона "наглядає" за тим, що відбувається на готовому до відкриття ринку? Хто рейдерить успішні фермерські кооперативи, і чому йому за це нічого не буде? Де візьмуть гроші ослаблені фінансово фермери, щоб із 1 липня купувати землю? Чи не потраплять вони, зрештою, в боргову кабалу до банків, які очікують здобичі? Чи є в ухвалених законах запобіжники, що можуть не дати агромагнатам скупити землю через підконтрольних фізосіб не дочекавшись 2024-го року? Відповіді на ці та багато інших запитань читайте в інтерв'ю Інни Ведернікової з президентом Асоціації фермерів та приватних землевласників України Миколою Стрижаком.

Попереднє інтерв’ю з Миколою Стрижаком, де він розповів ZN.UA про своє ставлення до земельної реформи, читайте за посиланням.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі