Вартість повоєнної відбудови України після ракетних ударів росіян зросла майже вдвічі

Поділитися
Вартість повоєнної відбудови України після ракетних ударів росіян зросла майже вдвічі © Getty Images
Якщо у червні ішлося про близько 350 млрд євро, то зараз вже про 500-600.

Відновлення України після війни із Росією коштуватиме близько 500-600 мільярдів євро, розповіла віцепрезидентка Світового банку Анна Б’єрде в інтерв’ю австрійській газеті Die Presse.

Сума зросла після ракетних ударів росіян по українській енергетичній інфраструктурі восени. На початку червня, за підрахунками Європейської Комісії та українського уряду, ішлося про близько 350 млрд євро на відбудову та реформи в Україні.

«Зараз ця цифра значно збільшилася. Це точно зростання до 500-600 млрд євро», - додає Б’єрде.

Віцепрезидентка Світового банку вважає, що для відновлення України потрібен великий план на кшталт «плану Маршалла», який поєднуватиме державні та приватні гроші.

На її думку, українці «проводять чудову роботу» з ліквідації наслідків російських ракетних обстрілів, зокрема, для функціонування української промисловості. Однак, якщо так триватиме й надалі, незабаром Україна може стикнутися з браком запчастин.

«Тому ми працюємо з іншими партнерами над екстреною допомогою, щоб надати як обладнання, так і ліквідність для продовження ремонтних робіт», - підсумовує вона.

У Світовому банку також оцінили наслідки ракетного терору росіян для української економіки. Якщо до початку ударів у СБ прогнозували падіння ВВП України в 2022 році на 35%, то тепер цей показник може бути більшим.

«Напевно, це буде ближче до 40%. Без інфраструктури немає економіки, а отже, немає податкових надходжень для Української держави. Це дуже тривожна ситуація», - пояснює Б’єрде.

Розв’язана Росією війна матиме й катастрофічні гуманітарні наслідки: рівень бідності зросте із двох до 25%, до кінця року вісім мільйонів українців житимуть за межею бідності.

ВАС ЗАЦІКАВИТЬ

Підготовлюваний Заходом план «Відновлення України» має стати новим планом XXI століття і викликом, над втіленням якого працюватимуть покоління. Йдеться не про відбудову на рівні до війни, а про новий стрибок для України, адже результатом відновлення і реформування має стати членство в Євросоюзі.

Докладніше читайте у статті Мартини Богуславець «Новий план Маршалла для України: платформа у форматі Рамштайн і Фонд відновлення».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі