В Україні сплеск шахрайств, проте під суд шахраїв віддають все рідше

Інфографіка
Поділитися
В Україні сплеск шахрайств, проте під суд шахраїв віддають все рідше © depositphotos / twinsterphoto
Чи не єдина стаття Кримінального Кодексу, за якою ситуація в 2022 році покращилась, як в плані злочинності, так і в плані доведення справ до суду - це квартирні крадіжки.

У 2022 році Генеральною прокуратурою було зафіксовано понад 32 тисячі справ про шахрайство, проте до суду справи доходять усе рідше. Про це повідомляє платформа відкритих даних Опендатабот.

32 тисячі справ про шахрайство - це найбільший показник за останні 4 роки. Востаннє приблизно таку саму кількість проваджень про шахрайство було зафіксовано у 2019 році, й відтоді цей показник лише падав.

Проте у 2022 році кількість облікованих проваджень за статтею 190 ККУ зросла на 34%.

Натомість частка справ, переданих на розгляд до суду, скоротилася вдвічі — з 34% до 18%.

Загалом, Генеральна прокуратура у 2022 році зафіксувала сплеск злочинності майже за всіма "найпопулярнішими" статтями.

Майже вдвічі за рік зросла кількість облікованих проваджень про угони авто — з 2,8 тисячі до 4,1 тисячі справ. Варто зазначити, що цей показник стрімко виріс лише у порівнянні з "ковідним" 2021 роком. Натомість у попередніх роках кількість облікованих проваджень про угони авто була приблизно такою ж або навіть більшою.

Проте, до судового розгляду доходять все менша кількість таких справ. Так, 2022 році кількість справ за статтею 289 ККУ, направлених до суду, скоротилася майже утричі: з 54% до 19%.

Чи не єдина стаття Кримінального Кодексу, за якою ситуація покращилась — це квартирні крадіжки. Так, кількість облікованих проваджень за статтею 185 ККУ зменшилась торік у понад 2 рази.

Так само покращилась ситуація з кількістю справ, що направлялись до суду. У 2022 році до судового розгляду було направлено майже кожну другу справа, обліковану за цією статтею. Ба більш: у грудні кількість направлених до суду справ була більш ніж удвічі більшою за кількість облікованих справ.

Для порівняння, у 2021 році частка справ, що доходили до суду, становила 39%.

Про схеми обдурювання людей, підлаштовані під воєнний час, читайте на ZN.UA в матеріалі Єви Юрченко - "Бережіться шахраїв: ваша оселя, залишена без належного нагляду, може бути перепродана. Без вас…".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі