Україна неформально консультувалася з кредиторами про можливе відтермінування боргу

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
"Поки жодних переговорів не проводили, окрім неформальних зондувальних консультацій, що відбулися раніше цьогоріч".

Уряд України провів неформальні переговори з приватними інвесторами про можливості відтермінування погашення своїх облігацій, повідомили газеті The Wall Street Journal у міжнародній асоціації Institute of International Finance, що представляє інтереси 450 найбільших світових банків і фондів.

Україна заявляє, що жодних переговорів про реструктуризацію боргів не ведуть.

За словами економіста асоціації Любомира Мітова, під час дискусії обговорювали, які варіанти реструктуризації можна було б розглядати у разі поглиблення економічної кризи в Україні.

"Ніякого рішення прийнято не було, немає жодних цифр або схем. Йшла мова про те, чи існує можливість для певного добровільного обміну з метою продовження терміну обігу паперів", - сказав він, додавши, що поки реструктуризацію не планують і не обговорюють.

Поки, кажуть експерти, ще незрозуміло, чи потрібна Україні зміна профілю боргу: Київ і Міжнародний валютний фонд (МВФ) ще тільки оцінюють масштаб проблем української економіки. МВФ, пише газета, після попередньої оцінки стану української економіки зробив висновок, що реструктуризація боргу в даний час не потрібна.

Раніше Institute of International Finance говорив, що інвестори не повинні виключати можливості проведення реструктуризації. У будь-якому випадку така реструктуризація повинна бути схвалена і МВФ.

Напередодні в четвер стало відомо, що 24 червня в Україну приїде місія МВФ.

The Wall Street Journal пише, що Україні тепер може знадобитися збільшення пакету допомоги з урахуванням поглиблення політичної кризи.

Вирішення питання про реструктуризацію, швидше за все, буде відстрочено на більш пізній термін, до моменту, коли МВФ краще зможе зрозуміти масштаб проблем в Україні. "У нас буде більше розуміння, який розмір фінансових потреб і як їх може бути закрито", - сказав Мітов. Ще одним чинником є ціна на російський газ для України.

Якщо буде визнано за необхідне продовження терміну обігу облігацій, то вона може торкнутися паперів з погашенням у 2015, 2016-му і 2017 рр.

Institute of International Finance прогнозує, що ВВП України знизиться цього року на 8-10%. Цей прогноз більш песимістичний, ніж оцінки МВФ (5%).

Прибутковість українських облігацій з погашенням у 2017 р. зросла ввечері у четвер на 5 базисних пункти до 9,51%. Згідно з даними Markit, ціни свопів на дефолт за кредитом показують 50%-відсоткову ймовірність, що протягом 5 років Україна може провести реструктуризацію боргів або дефолт.

Ціни на облігації стабілізувалися після заяви представників українського Мінфіну, що переговори про реструктуризацію їм поки не ведуться. "Ми не ведемо жодних переговорів про реструктуризацію прямого держборгу", - сказав агентству Bloomberg заступник міністра фінансів Віталій Лісовенко.

Сам Мітов, передає агентство Bloomberg, поширив заяву, згідно з якою поки мова йде не про переговори, а про неформальні консультації: "Поки жодних переговорів не проводилось, окрім неформальних зондувальних консультацій, що відбулися раніше цього року".

Останнім часом (наприклад, як у випадку з Грецією) МВФ став розглядати реструктуризацію боргів як складову частину загального пакету допомоги. Вже отримані Києвом обіцянки від МВФ, Європейського союзу, США про надання великих кредитів (всього на суму приблизно в $ 5 млрд) можуть зробити реструктуризацію українських облігацій непотрібною, вважають одні експерти. У той же час інші вказують на поглиблення кризи в Україні.

Борг України еквівалентний приблизно половині ВВП країни, що небагато у порівнянні з тією ж Грецією; виплати України за боргом в 2014 р. відносно невеликі. !zn

Читайте також:

zn
zn
Дефолт-2014: рукотворна загроза

Мінфін допускає можливість переговорів про реструктуризацію зовнішнього держборгу

Україна виплатила $ 1 млрд за єврооблігаціями в рамках погашення кредиту від російського ВТБ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі