Українські біженці в Росії: "підйомні" стали інструментом тиску, а водою та їжею забезпечують недостатньо

Поділитися
Українські біженці в Росії: © Богдан Андріїв/Facebook
Скромні підйомні стали інструментом тиску на українських біженців.

У Росії проблеми українських біженців, яких вивезли з України через війну, не вирішуються. Як мінімум, багато хто не отримує обіцяних їм підйомних. Крім того, ці гроші стали інструментом тиску на біженців, пише російська служба Бі-Бі-Сі.

Видання провело розслідування та з'ясувало:

  • Українцям у Росії оформлюють картки в "Сбербанку" та обіцяють протягом двох тижнів або місяця перерахувати на них одноразову допомогу 10 тисяч рублів (щоб перевести в гривні зазвичай цю суму ділять на два – ред.). Найчастіше це затягується на невизначений термін. Хоча на підйомні із резервного фонду виділили понад 7 млрд рублів.
  • Підйомні вже стали інструментом тиску на біженців. Після подання заяви на виплати українців викликають до СК і допитують: наприклад, у кримінальній справі, яку було заведено ще 8 років тому. У 2015 році в ньому вже було понад 68 тисяч свідків та майже 18 тисяч потерпілих.

Також про те, з якими труднощами зіткнулися біженці, пише видання КоммерсантЪ.

Біженці скаржаться, що їх «першочергові потреби у воді, харчуванні, медичній допомозі, засобах особистої гігієни, побутової хімії, послуг зв'язку, транспорту не забезпечуються або забезпечуються недостатньо».

Як пише видання, за словами біженців, місцева адміністрація запровадила незаконні побори: за фотографію на документи вимагають заплатити 150 рублів, а анкету для отримання держдопомоги видають в обмін на 50 аркушів паперу. Крім того, у скарзі йдеться, що деякі біженці досі не отримали виплати у розмірі 10 тис. руб.

20 червня світ відзначив День біженців. Рік тому ZN.UA спільно з УВКБ ООН (Агентством ООН у справах біженців) підготувало проект «Рецепти нового життя», в якому розповіло історії кількох біженців, які вимушені залишити свою країну через війну і з тих чи інших причин, які опинилися в Україні. А сьогодні ми вже говоримо про українських біженців. Детальніше читайте у матеріалі Алли Котляр, редактора відділу соціум ZN.UA - " День біженців в Україні: з іншого боку проблеми ".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі