Україна, Норвегія та Румунія обмінялися досвідом у запровадженні практик доброчесності в оборонному секторі

Поділитися
Семінар відбувся у навчально-освітньому центрі НАТО в Румунії. 

Україна впроваджує стандарти розвитку доброчесності в оборонному секторі, послуговуючись правовими практиками, що мінімізують корупційну складову. Про це заявили учасники семінару "Проєкт розбудови доброчесності в секторі оборони України у 2024–2027 роках", що відбувся у навчально-освітньому центрі НАТО в Румунії (DRESMARA, м. Брашов), повідомляє пресслужба Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

З боку України семінар відвідали представники НАЗК, Міністерства оборони України, Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) та Наукового центру проблем виховання доброчесності та запобігання корупції в секторі безпеки та оборони Національного університету оборони України (BITEC).

Співорганізаторами заходу є Центр з питань доброчесності в оборонному секторі при Міністерстві оборони Норвегії (CIDS) та Регіональний департамент з вивчення управління оборонними ресурсами, який фінансується Міністерством національної оборони Румунії (DRESMARA).

В межах семінару українська делегація ознайомилася з досвідом Румунії у впровадженні стандартів НАТО у військовій кадровій політиці та механізмами зміцнення доброчесності у цій сфері. Однією з тем обговорення стали також особливості відбудови Боснії і Герцеговини та вплив військових операцій на належне врядування в цій країні.

Керівник відділу впровадження міжнародних стандартів безпеки і оборони Марта Івашків і Андрій Тетерук, заступник керівника управління - керівник відділу аналізу ризиків у сфері безпеки та оборони Управління формування політики доброчесності у сфері безпеки та оборони, презентували роль НАЗК в системі запобігання корупції, а також можливі напрями співпраці з CIDS.

"Повномасштабна агресія проти України стала поштовхом до кардинальних змін в нашій оборонній сфері. Ці системні трансформації відбуваються в аномально складних умовах, однак всі інституційні процеси мають бути максимально якісними та ефективними, тому нам вкрай важливий іноземний досвід партнерів. Водночас протягом кількох останніх років Україна здобула власний унікальний досвід - від ідентифікації корупційних ризиків оборонного законодавства до розбудови доброчесності в оборонних закупівлях, - який  є однозначно корисним для спільних зусиль союзників у створенні стійких механізмів протидії реальній військовій агресії", - зазначив Андрій Тетерук.

Раніше ми писали про те, що генеральний прокурор Андрій Костін підтвердив, що "поправки Лозового" допомагають уникати відповідальності не тільки фігурантам корупційних проваджень Національного антикорупційного бюро, а й кримінальним групам. Про це він заявив під час дискусії "Боротьба з корупцією на шляху до ЄС".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі