До кінця 2020 року Україна залучить короткостроковий кредит від Deutsche Bank на суму до $350 млн.
Про це свідчить постанова Кабінету міністрів №1291 від 23 грудня.
Згідно з документом остаточне погашення кредиту відбувається через шість місяців після дати отримання кредитних коштів відповідно до умов кредитного договору.
Також відзначимо, що кредит залучається за ставкою до 3 міс. LIBOR + 5,75%.
При цьому процентний дохід виплачується кожні три місяці, зазначено в постанові.
Відзначимо, раніше президент Володимир Зеленський визнав, що Україна сьогодні не може обійтися без західних грошей, виконала всі вимоги Міжнародного валютного фонду (МВФ) для отримання другого траншу за програмою stand by, а затримка з його наданням, на думку голови держави, пов'язана з протидією окремих людей, раніше вкрали гроші у держави.
Нагадаємо, аналітики Morgan Stanley повідомили, що плани уряду України профінансувати частину дефіциту, закладеного в проєкті держбюджету-2021, за допомогою розміщення облігацій внутрішньої держпозики (ОВДП) занадто завищені, а значить необхідно домовлятися про фінансування з МФВ.
Однак аналітики відзначають, що, з урахуванням кількості поточних невирішених питань за програмою України з МВФ, отримання навіть одного траншу на $0,7 млрд в цьому році виглядає сумнівним, йдеться в матеріалах інвестиційного банку.
У Мінфіні заявили про те, що не зможуть покрити дефіцит бюджету в 2021 році без траншів МВФ. Повідомлялося про те, що валовий зовнішній борг України виріс на $2,5 млрд , до 122,8 млрд доларів. При цьому практично всі пікові виплати за боргами припадають на IV квартал. Уряд, центральний банк, підприємства і банки за IV квартал 2020 року мають виплатити 5,587 млрд доларів, з яких 71 млн доларів - борг Міжнародному валютному фонду (МВФ).
При цьому Ураїна розраховує отримати черговий транш від Міжнародного валютного фонду в лютому-березні 2021 року.
Раніше міністр фінансів Сергій Марченко заявив, що Україна виконала чотири з 10 структурних маяків програми МВФ.