У Росії затверджено молитву для охочих знайти роботу

Поділитися
У Росії затверджено молитву для охочих знайти роботу © ГУР МО України
На тлі бравурних повідомлень офіційної статистики про рекордний мінімум безробітних у країні.

Синод Російської православної церкви затвердив молебний спів "з нагоди пошуку роботи". Про це повідомляють російські ЗМІ із посиланням на сайт РПЦ.

"Члени Синоду ухвалили затвердити до загальноцерковного богослужбового вживання молебний спів з нагоди пошуку роботи", - йдеться у повідомленні.

При цьому поки росіянам пропонують сподіватися на бога в пошуках роботи, згідно з останніми офіційними даними Росстату, кількість безробітних у країні впала до рекордного мінімуму за весь період спостережень показника з 1991 року. Офіційний рівень безробіття в Росії у січні 2023 року становив 3,6%, у лютому – вже 3,5%.

Наприклад, на початок вторгнення в Україну рівень безробіття становив 4,4%. Проте за 2022 рік чисельність безробітних громадян у Росії знизилася на 445 тис. осіб, або на 13,8%, повідомляв росіян уряд РФ.

Щоправда, причини зниження кількості безробітних, яке падає, незважаючи на санкційний тиск, викликає недовіру навіть у самих росіян.

Зокрема це питання з'ясовувало російське інформагентство РБК. "Феномен" падіння безробіття зацікавив, оскільки при цьому реальний ВВП у січні, за оцінкою міністерства економіки РФ, був на 3,2% нижчим, ніж роком раніше.

Розслідування показало дуже суперечливі причини. Так, згідно офіційної версії, до зниження безробіття в Росії нібито призвели:

  • Надсмертність населення. Це в Росії пояснюють демографічною ямою 1990-х та епідемією коронавірусу. При цьому, хоча зниження кількості безробітних збіглося з 2022 роком, смертність у результаті війни серед причин відсутня.
  • У той же час, мобілізація восени 2022 року та призов тисяч людей на війну називається серед факторів, які допомогли працевлаштувати значну кількість безробітних. Хоча чому їх умовно зарахували до безробітних, не повідомляється.
  • Серед причин зниження безробіття називається також втеча з Росії (згідно з російською версією - "релокація") близько мільйона працездатних громадян. Щоправда, чи були ці громадяни  безробітними на момент втечі і за які кошти в такому разі вони планували жити за кордоном, теж не уточнюється.
  • Ще однією причиною зниження безробіття, згідно з російською версією, є нібито зменшення мігрантів. Хоча до війни, як відомо, росіяни не надто рвалися працювати там, куди традиційно йшли працювати гастарбайтери.
  • Наступною причиною зниження безробітних, згідно з російською версією, є вихід на пенсію людей, які досягли пенсійного віку у 2022 році. Чому вони рекордно вплинули на кількість безробітних саме 2022 року, не повідомляється. Крім того, на заміну людям пенсійного віку на ринок праці прийшли люди, які досягли працездатного віку. І скільки молодих людей змогли знайти роботу, дослідження не уточнює.

У той же час, привертають увагу зовсім інші тенденції, які навпаки вказують на ситуацію, що погіршується, на ринку праці. Так, згідно з оцінками російських експертів, яких цитує РБК:

  • Одним із трендів на ринку праці 2022 року стало зростання неповної зайнятості — тобто тих, які працюють неповний робочий час, які перебувають у простої, відгулах чи відпустці власним коштом. У третьому кварталі неповна зайнятість сягнула рекордних 4,66 млн. осіб, що перевищило пандемічні максимуми.
  • Активізувалися і темпи руху кадрів: у листопаді—грудні 2022 року було звільнено 2,69 млн. осіб проти 2,53 млн. в аналогічний період 2021 року.
  • Російська модель адаптації до шокових явищ економіки передбачає у тому числі годинне підлаштування, тобто скорочення годин роботи, здійснюється шляхом переводу працівників на неповний робочий день та у вимушені відпустки.
  • Росіян почали переводити на скорочені зарплати.
  • У 2022 році цей тренд доповнився ще й різким збільшенням кількості самозайнятих: їх кількість у Росії за рік зросла в 1,7 раза щодо 2021-го і склала 6,5 млн осіб. На кінець січня 2023 року їх кількість вже досягла 6,78 млн. При цьому, дохід самозайнятого працівника значно нижчий від середньої зарплати працівників в організаціях.
  • На скорочення рівня безробіття вплинули також низька продуктивність праці та «величезна кількість людей, які займаються марною роботою», запевняють російські експерти. У нинішніх умовах вона може посилюватися нестачею закордонного обладнання на тлі санкцій.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі