У Росії рознервувалися через втрату газової монополії в ЄС

Поділитися
У Росії рознервувалися через втрату газової монополії в ЄС © depositphotos/carl_lokko
Переживають за енергетичну безпеку Євросоюзу.

У МЗС Росії звинуватили США у спробі "окупувати енергетичний ринок ЄС". Про це заявила офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова, повідомляє ТАРС.

"[Контакти США та ЄС у сфері енергетики] не залишають іншого, ніж просто зрозуміти, що окремі політичні кола у Брюсселі готові віддати на відкуп Вашингтону тепер уже не лише військову, а й енергетичну безпеку як ЄС загалом, так і окремих країн", - зробила висновки Захарова.

При цьому, представниця МЗС у хитромудрих складносурядних висловлюваннях звинуватила Вашингтон у штучному створенні політичної кон'юнктури для захоплення енергоринку Європи.

"Йдеться про елементарну спробу, користуючись штучно створеною самими американцями політичною кон'юнктурою, нечесними методами, що не відображають реалії, окупувати частину ринку енергоресурсів ЄС, на вигідних для себе і не дуже вигідних і сприятливих для європейців умовах отримати важелі максимального впливу на енергетичну політику Євросоюзу". - сказала вона на брифінгу в середу.

Нагадаємо, в 2021 році Газпром штучно створив газову кризу в Європі .

Росія продовжує зменшувати обсяги транзиту газу до Європи з літа 2021 року. Підземні сховища газу в Європі виявилися рекордно спустошені. Проте Газпром продовжував зменшувати постачання газу. Навіть під час історичного рекорду ціни на газ, коли вартість блакитного палива досягла 2000 доларів, російський монополіст "Газпром" не лише не збільшив постачання до Європи, а й продовжував їх зменшувати.

Ще у січні 2022 року транзит через українську ГТС становив 109 млн м3 на добу. При цьому на той момент   це був найнижчий рівень транзиту за два роки.

А вже цього місяця, за обов'язкової мінімальної "броні" для "Газпрому" - 110 млн куб. м на добу через ГТС України, номінації на 9 лютого становили 78,9 млн. куб. м.

Крім того, Газпром повністю відмовився від прокачування газу до Європи через Польщу. У розпал кризи, - з кінця грудня 2021 року, "Газпром" остаточно перестав задіяти потужності газопроводу "Ямал-Європа". Хоча практично Росія   припинила прокачування газу цим газопроводом ще восени 2021 року.

Тим часом,   Європа вчиться жити без російського газу: постачання зрідженого газу зі США перевищили Газпром у рази. За даними операторів, потоки на терміналах зрідженого природного газу в північно-західній Європі знаходяться на максимальному рівні з грудня 2019 року.

Більшість цього газу прийшла зі США.

Також Японія готова імпортувати свій газ до Європи у разі введення санкцій проти Росії. У зв'язку із ситуацією в енергетичному секторі Європи японський уряд проведе переговори з енергетичними компаніями, щоб визначити обсяги імпорту газу в ЄС.

Крім того, Держдеп США активно веде переговори з експортерами газу щодо постачання до Європи палива замість російського.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі