Центр протидії корупції роз'яснив на прикладі мера Дніпра Філатова, як отримати винагороду за відмову від хабаря

Поділитися
Філатов отримав 10 відсотків із запропонованих йому 22 млн євро. Але є декілька нюансів і уточнень.

Мер Дніпра Борис Філатов, який був офіційно визнаний викривачем корупції у справі, де йому пропонувався хабар у розмірі 22 млн євро, отримає за це 10% від суми хабаря. Як наслідувати приклад мера, розповів Центр протидії корупції.

"За законом, він як викривач дійсно має право на 10%. Тому просить перерахувати їх на ЗСУ. Це хороший вчинок", - зазначили в ЦПК.

Але є декілька нюансів і уточнень:

  • Ніхто не приносив фізично мішок із 22 млн євро. Це розмір пропозиції хабара. Тобто фізично грошей не було. За версією обвинувачення, виплата мала здійснювати протягом 5 років (до 2027 року) після траншів від ЄБРР. Але реалізувати задум, в першу чергу завдяки повідомленню від Філатова, не вдалося.
  • 10% від розміру хабаря платять тільки після ухвалення обвинувального вироку суду, а не просто за фактом визнання когось викривачем. Зараз справа за заявою Філатова тільки зайшла в суд, на розгляд таких кейсів зазвичай йде рік і більше. Тому перерахують гроші нескоро.
  • Максимальний розмір виплати викривачу встановлений на рівні 3000 мінімальних заробітніх плат. У випадку Філатова це може бути 20,1 млн грн. Тобто буде значно менше, ніж 10% від 22 млн євро (+/- 85.8 млн грн).
  • Винагорода виплачується викривачу за рахунок держбюджету органами казначейства.
  • До речі, щоб претендувати на винагороду, розмір неправомірної вигоди має перевищувати 5000 прожиткових мінімумів. Станом на зараз, це 13,42 млн грн.

"Підсумовуючи. Це така виплата у майбутньому, за умови обвинувального вироку і ще треба буде знайти гроші в бюджеті. Але віримо, що на ЗСУ знайдуться", - наголосили в ЦПК.

Нагадаємо, у жовтні детективи НАБУ викрили колишнього народного депутата на спробі дати меру Дніпра Борису Філатову 22 мільйони хабарів. 19 жовтня, міський голова Дніпра підтвердив, що його намагалися підкупити.

За словами мера Дніпра, коли йому запропонували хабар, він пішов до Національного антикорбюро. Чиновники зобов'язані так робити згідно із Законом України «Про запобігання корупції».

За даними «Центру протидії корупції» та низки ЗМІ, хабар намагався дати Максим Микитась. На нього також вказує і згадка у повідомленні Бюро про справу щодо розкрадання коштів на квартири Нацгвардії, у якій затриманий проходить як обвинувачений.

6 лютого Борис Філатов повідомив, що передає ЗСУ свою «винагороди викривача корупції».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі