Існує вірогідність, що литовські фермери приєднаються до протесту польських і перекриють рух зі свого боку з 1 березня. Також заплановані акції на польсько-німецькому кордоні. До посилення страйку закликав Кароль Пєчинський, координатор протесту польських фермерів на кордоні з Литвою, повідомило inpoland.net.pl.
Він зазначив, що акція на литовському кордоні має на меті припинити так звану «зернову карусель». Нібито українське зерно транзитом потрапляє до Польщі через Люблінське або Підкарпатське воєводство. Далі машина прямує до Литви. Після перетину польсько-литовського кордону транспорт більше не відстежується польськими службами. На території Литви документи на зерно змінюють, після чого вантажівка повертається до Польщі. Вантаж стає товаром євроспільноти, а отже може вільно ввозитися до країни. Пєчинський вважає, що таким чином відбувається обхід ембарго, яке Польща запровадила 15 вересня на імпорт зерна з України.
Блокада в Будзісько має розпочатися в п’ятницю, 1 березня, о 10:00 і триватиме тиждень. В акції візьмуть участь фермери з Вармінсько-Мазурського та Підляського воєводств.
До протесту в Будзісько мають приєднатися литовські фермери, бо частина зерна опинилася на їхньому ринку, і очікується, що вони також постраждають від падіння цін. За словами активістів AgroUnia, акція проти зернової каруселі відбудеться також на польсько-німецькому кордоні.
Як пише ZN.UA, ще трішки і «польським фермером» тут лякатимуть дітей, але польські фермери не унікальні, це лише голос у хорі. Причому співає цей хор не для нас. Але ми подали заявку на участь і маємо вже розучувати свою партію, бо наш голос — гучний, і багатьом це вже не подобається. Про це читайте у статті редакторки економіки Юлії Самаєвої - "Розблокування кордону сьогодні, не вирішить наших проблем завтра. Чому нас вчать польські фермери".