Споживчі настрої українців погіршилися через тривалу "коаліціаду"

Поділитися
Споживчі настрої українців погіршилися через тривалу "коаліціаду" Споживчі настрої погіршилися © Андрій Товстиженко, DT.UA
Зазвичай споживчі настрої зростають після передвиборчих обіцянок політиків поліпшити стан економіки і життя людей, але не цього разу.

У листопаді споживчі настрої в Україні дещо погіршилися: відповідний індекс знизився на 0,9 п. п. порівняно з жовтнем, до 53,4 пункту. Причини погіршення настроїв, насамперед, пов'язані зі зниженням довгострокових очікувань щодо розвитку економіки, свідчать дані дослідження, яке щомісячно здійснює GfK Ukraine.

"Нова хвиля девальвації гривні і довге формування коаліційного уряду підірвали традиційние поствиборче зростання споживчих настроїв. Розчарування стало найбільшим у великих містах. У той же час в цілому по Україні надії на поліпшення економічної ситуації в довгостроковій перспективі залишаються відносно високими", - йдеться у звіті дослідження.

Зокрема, в листопаді оцінка поточного стану залишалася без змін і становить 50,6. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс поточного особистого матеріального становища втратив 1 п. до значення 39,9; індекс доцільності робити великі покупки додав 0,6 п. до значення 61,2.

Очікування щодо розвитку економіки країни рівні 55,3, що на 1,3 п. гірше ніж у жовтні. Складові цього індексу змінилися таким чином: індекс очікуваних змін особистого матеріального становища не змінився і дорівнює 52,4; індекс очікуваного розвитку економіки країни протягом найближчого року становить 43,0, що на 1,2 п. гірше жовтневого результату; очікування розвитку економіки країни впродовж найближчих п'яти років погіршилося на 2,6 п. до значення 70,6.

У листопаді зафіксовано погіршення очікування українців щодо можливого безробіття: індекс очікуваної динаміки безробіття дорівнює 154,0, що на 1,6 в.п. більше, ніж у жовтні. Однак ослабли побоювання українців щодо можливої інфляції: у порівнянні з жовтневим результатом індекс інфляційних очікувань втратив 5,1 п. і складає 185,2. Одночасно посилився песимізм українців щодо курсу гривні протягом найближчих трьох місяців: індекс девальваційних очікувань зріс на 4,4 п. і становить 157,8.

У листопаді 2014 р. було зафіксовано такі ключові тенденції.

Споживчі настрої українців трохи погіршилися, насамперед, через зниження довгострокових очікувань щодо розвитку економіки.

Незважаючи на те, що очікування подальшої девальвації гривні посилилися до найвищого за весь час досліджень рівня, інфляційні очікування дещо знизилися від пікового значення жовтня, хоча і залишаються "дуже високими".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі