Секвестр бюджету, проблема "Нафтогазу" і іпотечні кредити: про що Кабмін домовився з МВФ

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Секвестр бюджету, проблема "Нафтогазу" і іпотечні кредити: про що Кабмін домовився з МВФ
Фонд змирився з тим, що розмір державного боргу України до кінця 2015 р. збільшиться сильніше, а чисті міжнародні резерви НБУ сильніше скоротяться, ніж він спочатку планував.

Майже чотири тижні перебування місії Міжнародного валютного фонду в Україні не пройшли даром: ZN.UA, близько п'яти годин ранку 18 липня між місією і урядом України був знятий останній проблемне питання - і вже вранці результати переговорів були презентовані пресі.

Про це своїй статті для ZN.UA пише економічний оглядач Дар'я Довган.

По-перше, Нацбанк і фонд все ж погодили нову версію проекту закону іпотечного кредитування, який зробить його ще більш суворим щодо захисту прав банків, але дозволить вирішувати питання проблемних валютних іпотечних кредитів звичайного населення. До того ж згідно з попередньою версією оновленого меморандуму Київ мав пообіцяти МВФ скасувати мораторій на стягнення застав за кредитами, введений парламентом у червні.

Крім того, вдалося досягти спільного розуміння проблеми і по "Нафтогазу". Згідно з попередньою версією оновленого меморандуму, місія фонду погодилася на те, щоб збільшити передбачуваний дефіцит "Нафтогазу" з 3,3%, запланованих в початковій програмі, до 3,7% (хоча не виключено, що у фінальній версії меморандуму цифра вийде ще більше). До того ж у фонді визнали, що НАКу знадобиться ще більша, ніж раніше, допомогу з держбюджету.

А минулого тижня Міністерство фінансів подало на розгляд урядового комітету проект закону про внесення змін до держбюджету, яким пропонує уряду проводити часткову компенсацію ставок за запозиченнями на внутрішньому ринку для ряду державних компаній, у тому числі для НАК "Нафтогаз України" з тим, щоб той зміг реструктуризувати свої зобов'язання, термін погашення яких настає в поточному році. Ймовірно, ця ініціатива Мінфіну також була узгоджена з місією фонду.

Нарешті, рух назустріч один одному між Кабміном і фондом відбулося і в питанні проблем з наповненням бюджету країни та станом її золотовалютних резервів.

Фонд, приміром, змирився з тим, що розмір державного боргу України до кінця 2015 р. збільшиться сильніше, а чисті міжнародні резерви НБУ сильніше скоротяться, ніж він спочатку планував, щоб стримати сильні коливання курсу гривні, якщо вони знову почнуться. Нацбанк, у свою чергу, пообіцяв проводити інтервенції на валютному ринку, купуючи валюту для поповнення своєї "золотовалютного подушки", коли з'явиться така можливість.

Крім того, в рамках домовленості з МВФ в понеділок, 14 липня, прем'єр-міністр Яценюк доручив переглянути дохідну і видаткову частини держбюджету, привівши їх у відповідність з економічними реаліями, причому так, щоб розмір прогнозного дефіциту при цьому був незмінний. Іншими словами, прем'єр доручив провести новий секвестр головного фінансового плану країни.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Дар'ї Довган "Переподовжена місія". !zn

Читайте також:

МВФ виділить Україні другий транш кредиту до вересня

Путін заявив, що МВФ повинен припинити кредитування України

Конфлікт з Україною посилив спад економіки Росії, - МВФ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі