Росія прокладає "Південний потік" кредитами

Поділитися
Росія прокладає "Південний потік" кредитами
Зустріч лідерів Росії та Угорщини відбулася через кілька місяців після початку будівництва частини "Південного потоку" в Сербії, якій Росія в рамках співпраці пообіцяла п'ять мільярдів доларів інвестицій.

Росія і Угорщина уклали низку важливих угод про торговельно-економічне співробітництво. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який приїхав до Москви на зустріч з президентом Володимиром Путіним, пообіцяв виконати всі зобов'язання по будівництву частини газопроводу "Південний потік". Росія погодилася надати Угорщині кредит на будівництво двох енергоблоків, щоб АЕС "Пакш".

Угода "Про співробітництво в галузі використання атомної енергії в мирних цілях" було підписано за підсумками переговорів Путіна, Орбана, глави "Росатому" сергій Кирієнко і міністр національного розвитку Угорщини Жужанни Немет Ласлоне. "Підписана сьогодні угода передбачає будівництво двох нових енергоблоків на АЕС "Пакш", - повідомив російський президент. Як повідомляє агентство Bloomberg, на фінансування проекту може піти близько 10 млрд євро (13,7 млрд доларів).

Як передає ИТАР-ТАСС, Росія готова надати Угорщині кредит на будівництво двох нових енергоблоків. За словами Кирієнко, сума кредиту ще не визначена. "Правила в атомній енергетиці такі, що спочатку має бути підписана Міжурядова угода, паралельно з цим вже в завершальній стадії знаходиться угоду між міністерствами фінансів двох країн про умови кредиту. Поки що загальний ліміт визначений у розмірі до 10 млрд євро, але цифра буде менше", - сказав Кирієнко.

За його словами, точна вартість проекту буде визначена після роботи технічних фахівців, які зараз приступають до роботи. Сума контракту буде визначена, виходячи з наявних цін і виходячи з технічних параметрів станції.

Зустріч лідерів Росії та Угорщині відбулася через кілька місяців після початку будівництва частини "Південного потоку" в Сербії, якій Росія в рамках співпраці пообіцяла п'ять мільярдів доларів інвестицій. За підсумками зустрічі прем'єр-міністр Угорщини запевнив, що влада виконає свої зобов'язання з будівництва трубопроводу "Південний потік". "Щодо "Південного потоку" Угорщина має намір виконувати взяті на себе зобов'язання, - зазначив глава угорського уряду. - Та виконувати всі ті положення, які прописані в договорі".

Заручившись підтримкою Угорщини в будівництві "Південного потоку", Володимир Путін сказав: "Угорщина - важливий партнер Росії, з якими підтримуються активні торгово-економічні зв'язки. У зовнішній торгівлі Угорщини Росія займає перше місце серед країн, що не є членами Євросоюзу, а в цілому наша країна - на третьому місці після Німеччини та Австрії".

Він також розповів про результати будівництва нових блоків для угорської АЕС. "Введення нових блоків дозволить збільшити потужності АЕС практично в два рази. Це не тільки принесе прибуток, а й створить нові робочі місця, сприятиме вирішенню соціальних питань", - зазначив Путін. Він додав, що товарообіг Росії та Угорщини за підсумками 2013 року повинен продемонструвати кращі показники, ніж раніше, а також відзначив "хороший інвестиційний процес".

"Об'єм накопичених російських капіталовкладень у економіку Угорщини досяг 1,5 млрд доларів, а в угорських російську - близько 2 млрд доларів", - зауважив президент РФ. Як повідомляє РБК Daily, найбільші угорські інвестори в російську економіку - це банк ОТП, фармацевтична компанія "Гедеон Ріхтер", що володіє заводом лікарських препаратів в Підмосков'ї, і нафтогазовий концерн МОВЛЯВ, займається видобутком нафти в Томській області. Росія інвестує в Угорщину через "Лукойл", у якого є мережа заправок з 75 АЗС і нафтосховище, і "Ощадбанк", який у 2012 році придбав активи австрійського Фольксбанк в Угорщині.

Одне із завдань "Південного потоку", який проходить по дну Чорного моря, найбільш швидко доставити газ до Європи з найменшою кількістю транзитних країн. На цю "трубу в Європу" Росія покладає великі надії, в той час як влада Євросоюзу навпаки перешкоджають створенню трубопроводу.

"Енергія активно використовується Росією в якості компонента економічної дипломатії", - заявила старший економіст IHS Global Insight у Лондоні Ліліт Геворгян агентству Bloomberg.

Про це ж говорили і деякі сербські експерти після заяв російської сторони про мільярдні інвестиції, відзначаючи, що Росія посилює свій вплив у Сербії. "З усіх країн, через територію яких буде проходити магістральний газопровід "Південний потік", Сербія є єдиною, яка не має права на рівну частку в спільній компанії", - заявляв економічний оглядач Мілан Чулибрк. Дійсно, частки в спільному російсько-сербському підприємстві розподілені так: фірма "Сербія газ" володіє 49%, а "Газпром" - 51%.

Нагадаємо, "Південний потік" простягнеться через акваторію Чорного моря в країни Південної і Центральної Європи. Міжурядові угоди щодо реалізації сухопутної частини проекту підписані Росією з Болгарією, Сербією, Угорщиною, Грецією, Словенією, Хорватією і Австрією. На початку грудня Єврокомісія прийшла до висновку, що двосторонні угоди "Газпрому" з будівництва газопроводу "Південний потік" з рядом країн Європи порушують законодавство Євросоюзу.

Як зазначає Balkans.com, Росія почала активно діяти всупереч невдоволенню Єврокомісії будівництвом "Південного потоку", який може сильно змінити енергетичну рівновагу в центральній Європі. У своїй стратегії Москва використовує й внутрішні суперечності країн Євросоюзу, наприклад, розбіжності прем'єра Угорщини Віктора Орбана і керівництва ЄС - в Європарламенті його назвали Уго Чавесом Центральної Європи за авторитарний стиль правління.

Навесні в Угорщині відбудуться парламентські вибори, нагадує "Газета.ги". Одним з ключових пунктів передвиборної програми правлячої партії значиться подальше зниження цін на електроенергію і газ, що буде цілком можливо після будівництва двох енергоблоків, які збільшать виробництво електроенергії на АЕР майже в два рази. Тому в переговорах з Росією роль відіграє, як висловився провідний аналітик Угорського інституту міжнародних відносин Андраш Рац, "прагматична двостороння порядок". !zn

Читайте також:

Путін підтвердив інтерес Росії до "спільного використання" ГТС України в обмін на газову знижку

ЄС може заборонити Росії запускати газопровід в обхід України

Росія готує позови до ЄС у СОТ по Третьому енергопакету

Фюле запевнив, що Україна не просила компенсувати втрати від підписання угоди з ЄС

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі